سرقت بیش از ۲۰۰ دستگاه تلفن همراه / مالباختگان به پلیس آگاهی مراجعه کنند

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو نفر سارق با بیش از ۲۰۰ فقره سرقت گوشی همراه خبر داد و گفت: این سارقان با استفاده از موتور سیکلت های «ان اس» در نقاط مختلف شهر تهران از جمله غرب تهران اقدام به سرقت تلفن همراه شهروندان به شیوه گوشی قاپی می کردند.

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی اظهار داشت: در پی افزایش وقوع سرقت تلفن همراه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان از سرقت گوشی همراه آنان به روش قاپیدن با توجه حساسیت و اهمیت ماجرا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد.
یکی از مالباخته ها که مردی میانسال بود در اظهارات خود می گوید غروب موقع برگشتن به خانه در حال صحبت کردن با گوشی همراه بودم که یک دستگاه موتور سیکلت از کنار دستم به سرعت رد شد و ترک نشین آن در کسری از ثانیه تلفن همراهم را از دست من قاپید و به سرعت از محل دور شدند و به واسطه تاریکی هوا هم نتوانستم شماره آن را یادداشت کنم.
فردی دیگر هم که برای اعلام شکایت از سارقان به اداره دوم پایگاه آگاهی مراجعه کرده بود در اظهارات خود اعلام داشت تازه از ماشینم پیاده شده بودم و در حال قفل کردن درب خودروام همزمان مشغول صحبت کردن با موبایلم بودم که یک دستگاه موتورسیکلت به سرعت از کنار دستم رد شد و ترک نشین آن موبایلم را به سرقت برد.
در تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شد این سارقان که بیست و چهار، پنج ساله هستند در قسمت های غرب تهران و بیشتر در محدوده های اشرفی اصفهانی، ستارخان، میدان صنعت با استفاده از موتور سیکلت های ان اس در رنگ های سیاه و سفید و سیاه و قرمز و به صورت دو ترک از شهروندان و غالبا از طریق قاپیدن سرقت می کردند.
این دو سارق که هر دو دارای سوابق متعدد کیفری از جمله درگیری و زورگیری می باشند هر دو مجرد و دارای مدرک تحصیلی سیکل می باشند که بیشتر در جا های خلوت در فرصتی مناسب اقدام به سرقت گوشی همراه مردم می کردند و در برخی موارد که با مقاومت طرف مقابل روبرو می شدند به ...

سرخط اخبار