روند کاهشی نرخ بیکاری فارس در ۸ سال؛ شکاف ۲.۲ درصدی نرخ بیکاری فارس

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۴
روند کاهشی نرخ بیکاری فارس در ۸ سال؛ شکاف ۲.۲ درصدی نرخ بیکاری فارس
روند نرخ بیکاری استان فارس در سال های ۹۰ تا ۹۶ و تابستان ۹۷ نشان می دهد که طی این سال ها نرخ بیکاریاین استان روند کاهشی داشته و بالاترین نرخ بیکاری این استان در سال ۹۰ با ۱۸.۵ درصد ثبت شده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، شکل بیکاری در دهه های اخیر یکی از مسائل بسیار حاد کشورهای در حال توسعه است به طوری که در این کشورها جنبه های بیکاری در تار و پود جامعه نهفته و به صورت مزمن در آمده و یکی از موضوعات مهم و اساسی برنامه ریزان و سیاست گذاران است.
در این جوامع افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی تلقی می شود، از این رو از اهداف کلان توسعه در بسیاری از کشورها و از جمله ایران، کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال است.
اهمیت حل معضل بیکاری و یافتن راهکاری برای خروج از این بحران یکی از مهم ترین دغدغه های کشور به ویژه استان ها قلمداد می شود. هر یک از استان های کشور با توجه به شرایط مختلف ژئوپلتیکی وجود جغرافیای متنوع با ویژگی های خاص طبیعی و اقلیمی و شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خاص خود، دارای ظرفیت های مختلفی به جهت ایجاد اشتغال هستند.
توزیع نامتعادل منابع و عوامل اقتصادی، ساختار سنی و جنسی جمعیت، فرهنگ کار، آموزش، مهارت و تخصص، استعدادها و قابلیت های متفاوتی برای استانهای کشور به همراه دارد به طوری که برخی از استان ها به ...

[ مشاهده متن کامل روند کاهشی نرخ بیکاری فارس در ۸ سال؛ شکاف ۲.۲ درصدی نرخ بیکاری فارس خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم