پاسخ ترامپ به سوالی درباره دیدار با روحانی و لغو تحریم ها

تابناک چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد به دنبال دیدار با همتای ایرانی خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک نیست.
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری مدعی شد که در انتظار دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیست.
دونالد ترامپ که در ماه های اخیر بار ها خواستار مذاکره با مقامات ایران از جمله شخص رئیس جمهور حسن روحانی شده است، در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا به دنبال دیدار با همتای ایرانی خود حسن روحانی است، گفت: «به دنبال هیچ چیزی نیستم.»
وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد احتمال کاهش تحریم ها علیه ایران به منظور فراهم شدن شرایط دیدار با حسن روحانی اظهار داشت: «باید ببینیم چه پیش می آید. من می خواهم با ایران توافق کنم، اما اگر هم توافق نکنیم، مشکلی نخواهد بود.»
رئیس جمهور آمریکا در حالی سعی دارد اشتیاق خود به مذاکره با ایران را پنهان کند که حتی به واسطه قرار دادن مقامات دیگر کشور ها نیز برای راضی کردن ایران به مذاکره متوسل شده است.
ترامپ پس از سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران، در پیامی توئیتری از وی تشکر و تمجید کرده بود. وی همچنین پس از اعلام آمادگی امانوئل ماکرون برای گفتگو با رؤسای جمهور ایران، آمریکا و روسیه در راستای کاهش تنش ها بین ایران و آمریکا در منطقه نیز از این اقدام استقبال کرده بود؛ هرچند وی حتی در این مورد نیز اخیراً ادعا کرده است که هیچ کس نماینده آمریکا برای مذاکره با ایران نیست و اگر بخواهد با ایران مذاکره کند، مستقیماً این کار را انجام خواهد داد.
علاوه بر این، ترامپ به شدت تلاش می کند تا ایران را «مشتاق مذاکره» نشان دهد، در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار