متخصصان رادیولوژی و سونوگرافی در بافق مستقر شدند

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
یزد- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق گفت: درآستانه روز پرستار 2 متخصص رادیولوژی و سونوگرافی به طور تمام وقت در بیمارستان ولیعصر(عج) این شهر مستقر شدند.

مسعود دانشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک روز پرستار اظهار داشت: نبود این 2 متخصص در بافق مشکلاتی برای مردم منطقه به وجود آورده بود که با پیگیری های مکرر و توجه مسوولان استان، متخصصان یاد شده در این بیمارستان مستقر شده و به طور شبانه روز در خدمت بیماران هستند.
وی همچنین از راه اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان بافق خبر داد و افزود: این دستگاه با اعتبار 12 میلیارد ریال خریداری و نصب و راه اندازی شده است.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان بافق تصریح کرد: با راه اندازی این دستگاه، اشعه کمتری به بیمار وارد می شود و عکس رادیولوژی بدون ظهور و با کیفیت عالی در مدت زمان بسیار کوتاه در اختیار بیمار قرار می گیرد.
این مسوول به مشکل تک پزشکی بخش اورژانس در روزهای تعطیل هم اشاره کرد و گفت: از روز گذشته با جذب یک پزشک عمومی، از این پس ایام تعطیل 2 پزشک در اورژانس بیمارستان این شهر ویزیت می کنند.
وی به حوزه کلینیک تخصصی بیمارستان ولیعصر(عج) بافق هم اشاره و بیان کرد: بخش فیزیوتراپی، کاردرمانی و کلاس آمادگی زایمان در سالجاری با هزینه یک میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی یزد در این حوزه راه اندازی شد.
دکتردانشی با بیان اینکه متخصصان داخلی، اطفال، زنان و زایمان، جراحی، قلب و چشم به طور تمام وقت در بیمارستان یاد شده فعال هستند خاطرنشان کرد: متخصص ارتوپد، داخلی، اعصاب، گوش و حلق و بینی، عفونی و فوق تخصص آسم و آلرژی نیز پاره وقت در خدمت بیماران شهرستان های بافق و بهاباد در استان یزد و شهرستان کوهبنان و منطقه نوق و سی ریز از توابع استان کرمان قرار دارند.
وی همچنین تعداد واحد های اسکان پزشکان بافق را هشت واحد ...

سرخط اخبار