انصارالله: کسانی که علیه مسجدالاقصی توطئه می کنند ممکن است علیه مسجدالحرام هم توطئه کنند

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۲
رهبر جنبش «انصارالله» یمن در پاسخ به ادعاهای اخیر رژیم سعودی مبنی بر تهدید یمنی ها برای هدف قرار دادن مکه مکرمه، متذکر شد کسانی که علیه مسجدالاقصی توطئه می کنند ممکن است علیه مسجدالحرام هم توطئه کنند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، شب گذشته طی سخنانی اظهار داشت: «آنچه رژیم سعودی درباره هدف قرار گرفتن مکه مکرمه ادعا می کند، دروغ و افترایی بزرگ و ادعایی نفرت انگیز است. ادعاها مبنی بر هدف قرار گرفتن مکه مکرمه، از سوی رژیم سعودی که بر دروغ گویی و ادعاهای غیرواقعی تکیه دارد، بی سابقه نیست».
پاسخ ارتش یمن به ادعای رژیم سعودی مبنی بر هدف قراردادن مکه
وی افزود: «معروف است که رژیم جنایتکار سعودی ابتدا ادعاهای دروغی مطرح می کند و سپس درباره حقایقی اعتراف می کند که پیش از آن، آنها را کتمان می کرد. قطعاً، منبع خطر اماکن مقدس از دو سمت است؛ یکی از سوی آمریکا، اسرائیل و طرفدارانشان و از سوی دیگر داعشی ها و تکفیری ها که همه آنها مقدسات اسلامی را شرک می دانند و اعتقادات، مواضع و فتواهای شان دراین باره واضح است».
الحوثی تصریح کرد: «هر دو سمت، که تهدیدی عملی برای مکه مکرمه و مدینه منوره به شمار می آیند مشخصاً با رژیم سعودی مرتبط هستند و رژیم سعودی یکی از بارزترین طرفداران آمریکا است و با اسرائیل وارد روند عادی سازی رابطه شده و همچنین از داعشی ها و تکفیری ها حمایت می کند».
رهبر انصارالله یمن تأکید کرد: «رژیم سعودی از اماکن مقدس، همچون مغازه بقالی که برای تجارت و استفاده ملی است، برای اهداف سیاسی سوءاستفاده می کند و ثابت کرده است که امین هیچ یک از مقدسات اسلامی نیست».
وی متذکر شد: «کسانی که علیه مسجدالاقصی و ملت فلسطین توطئه می کنند و در معامله ترامپ (رئیس جمهوری آمریکا) نقش اساسی دارند همان طرف هایی هستند که برای مقدسات مسلمانان در ...

سرخط اخبار