جنجال در مجمع معادن اسفندقه/ تدبیری برای زیان هزار میلیاردی نشد

خبرگزاری آنا پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
مجمع فوق العاده معادن اسفندقه از زیرمجموعه های وزارت کار با وجود زیان هزار میلیارد تومانی در حالی پایان یافت که وکیل قانونی حقیقی ها را هم به مجمع راه ندادند.

به گزارش خبرنگار حوزه بورس گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، مجموع عمومی عادی سالیانه(به طور فوق العاده) شرکت معادن اسفندقه سهامی خاص به شماره ثبت 84 از زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی فولاد وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور 71.8 درصدی سهامداران برگزار شد.
این مجمع در محل شرکت با دستور جلسه قرائت گزارش عملکرد هیئت مدیره و مجمع، قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس، تصویب صورت های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفند 96، انتخاب اعضای هیئت مدیره و سایر موارد برگزار شد.
در اطلاعیه هیئت مدیره تأکید شده بود سهامداران با در دست داشتن اصل ورقه سهم و به همراه وکالت نامه برای اشخاص حقیقی و برگ نمایندگی برای اشخاص حقوقی می توانند در مجمع شرکت کنند.
به گزارش آنا، در حالی افراد غیرسهامدار در مجمع حاضر بودند که اجازه ورود به وکیل قانونی سهام کارگری با وکالت محضری بیش از 20 درصد سهامداران داده نشد.
نکته جالب توجه در این خصوص، برگزاری پنحمین مجمع پس از 4 بار تنفس بود و هر با علل مختلف و آخرین مجمع آن در 11 فروردین برگزار نشده بود.
همچنین، در شرایطی که مجمع انتخاب اعضای هیئت مدیره را در دستور کار داشت که رئیس هیئت مدیره همزمان ریاست مجمع را برعهده داشت.
بنابراین گزارش، این مجمع با تأخیر 9 ماهه میزبان سهامداران بود درحالی که گزارش عملکرد هیئت مدیره قرائت و اعضای هیئت مدیره انتخاب شدند اما در این مجمع گزارش بازرس و حسابرس قانونی و صورت های مالی 29 اسفند 96 قرائت نشد با وجود زیان دهی تکلیفی در خصوص خروجی شرکت از بحران زیان هزار میلیاردی تدبیر نشد.
از طرفی 20 دی ماه سال گذشته با وجود زیان دهی گسترده و تعدیل نیرو، مدیرعامل شرکت نشان ...