اگر سپرده ها در بانک ها بماند شرایط بهتر می شود

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۲
عضو اتاق بازرگانی ایران می گوید: اگر سپرده ها در بانک ها بماند شرایط بهتر خواهد بود، چراکه حتی اگر ۱۰ درصد سپرده ها خارج و در بازارهای سکه، طلا، ارز و ... سرمایه گذاری شود، چالش جدی به وجود می آید.

به گزارش بانکداران ۲۴ ( Banker )، طبق آخرین آمارها حجم نقدینگی در پایان سال گذشته به ۱۵۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده که افزایش بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومانی را نسبت به ابتدای همان سال نشان می دهد و امسال این روند افزایشی بوده تا جایی که رییس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرده که روزانه هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی کشور اضافه می شود.
روند رو به رشد نقدینگی طی سال های گذشته و البته سرگردانی آن در برخی مواقع موجب سرازیر شدن آن به بازارهایی از جمله مسکن، ارز و طلا می شود؛ اتفاقی که اخیرا بازار ارز و طلا را تکان داد و افزایش کاذب قیمت ها را ایجاد کرد.
در راستای چگونگی مدیریت نقدینگی ایجاد راه کاریی برای جذب آن در بخش های مولد، کارشناسان اقتصادی و دست اندرکاران بازار نظرات متفاوتی دارند؛ به گونه ای که برخی تاکید دارند باید تسهیلات و اعتبارات دولتی به واحدهای تولیدی کوچک اختصاص یابد و از صنایع بزرگ که همچنان با مشکل مواجه هستند، فاصله گرفت تا جذابیت برای مردم در سرمایه گذاری ایجاد شود.
در این باره احمد کیمیایی اسدی - نایب رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران - به ایسنا ...

[ مشاهده متن کامل اگر سپرده ها در بانک ها بماند شرایط بهتر می شود بنکر ]