زنان سرپرست خانوار در بهت و شوک زلزله

دریافت خبر : یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
زنان سرپرست خانوار در بهت و شوک زلزله
کرمانشاه- ایرنا- وقتی که حوادث طبیعی همچون وقوع یک زلزله با قدرت بالا، سرپناه و سرپرست را از یک خانه و خانواده می گیرد، ایفای نقش و مسئولیت در زنان و مادران نیز دستخوش تغییر می شود و مسئولیتی سنگین در انتظار زنانی است که از بهت و شوک زلزله خارج نشده اند.

به گزارش ایرنا، پیامدهای وقوع زلزله اخیر 7.3 ریشتری کرمانشاه به آوارگی، ویرانی و از بین رفتن یک زندگی منتهی نشد، وقوع یک لرزش چند ثانیه ای آثار مخرب تر و ویرانگری برای همیشه از خود برجای گذاشت که بی پناه شدن زنان و کودکان زلزله زده تنها گوشه ای از آن است.
هراندازه که از روزهای سخت و ملال آور زلزله فاصله می گیریم، مشکلات روانی و استرس پس از سانحه بیش از گذشته نمود پیدا می کند، زلزله زدگانی که اکنون ساکن چادرها شده اند برای بازگشت به زندگی عادی زمان می خواهند، بهت، عصبانیت، پرخاشگری و کم تحملی تنها نمونه ای از مشکلات طبیعی و روانی بازماندگان است که در صورت عدم توجه می تواند به اختلالات حاد روانی تبدیل شود.
در زلزله اخیر کرمانشاه بیش از 150 زن زلزله زده همسر خود را از دست داده اند و اکنون باید سرپرست فرزندان خود شوند، بانویی که همسر خود را در زلزله از دست داده مجبور است علاوه بر ایفای نقش گذشته خود، وظایف همسر از دست رفته اش را انجام دهد و مدیریت یک خانواده را به دست گیرد که در چنین شرایطی بی شک توقعات فرزندان از وی دو چندان می شود.
توجه به همدلی و توانمندسازی این زنان بیش از هر ...

[ مشاهده متن کامل زنان سرپرست خانوار در بهت و شوک زلزله ایرنا ]