گلایه واحدهای تولیدی از نحوه قیمت گذاری حمل بار در اردبیل

ایسنا جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: نرخ حمل و نقل منوط به شرایط عرضه و تقاضاست اما در استان اردبیل نرخ متوسط پائین تر از میانگین کشوری است.

به گزارش، منطقه اردبیل، علی رحمتی در جلسه ستد تسهیل و رفع موانع تولید در اردبیل اظهر کرد: قبل از همسان سازی قیمت ها و اعلام طرح تن – کیلومتر ما در استان اردبیل در چند مرحله سعی کردیم نشستی را با شرکت ها و رانندگان حمل و نقل داشته باشیم تا به یک جمع بندی نهایی در مورد نرخ کرایه دست پیدا کنیم.
وی با یادآوری اینکه کرایه در نظر گرفته شده برای هر تریلی حمل بار 920 هزار تومان تعیین شده بود، خاطرنشان کرد: ما با ارزیابی شرایط تمام استان ها به ویژه استان های همسایه در این زمینه به نرخ یک میلیون و 850 هزار تومان رسیدیم تا برهمین اساس بتوانیم حمل بار را توسط رانندگان تلاشگر انجام دهیم.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، نرخ تعیین شده را پایین تر از همه استان ها اعلام کرد و گفت: در مجموع یک رشد 60 درصدی را در این زمینه شاهد بودیم در حالی که به هیچ وجه قبل از آن کرایه ای افزایش نیافته است. ما توسط طرح تن – کیلومتر، حتی 20 درصد در نرخ تعریف شده تخفیف ارائه کردیم ولی رانندگان ما از این تخفیف گله مند بودند که چرا نرخ یک میلیون و 850 هزار تومان به کمتر از یک میلیون و 480 هزار تومان رسیده است.
وی در مورد نوبت دهی در حمل بار نیز افزود: ما درخواست توافق در قیمت ها را براساس انتظار کارخانه دار با شرکت حمل و نقل قبول داشتیم اما عده ای از رانندگان به این توافق اعتراض کردند و خواستار اعمال نوبت دهی در حمل بار شدند. دوست نداشتیم که به سیستم 18 سال قبل که نوبت دهی در حمل بار انجام می شد برگردیم بلکه انتظار داشتیم این کار به صورت توافقی انجام می شد تا رضایت هر دو طرف تامین شود.
رحمتی تصریح کرد: حتی از برخی از شهرستان ها فرمانداران ...

سرخط اخبار