پخش اذان به وقت شرعی از بلندگوهای مدارس/ برپایی نماز جماعت در تمام مدارس

دریافت خبر : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
در دستورالعمل تقویت و اجرای فرهنگ نماز در مدارس که به ادارات کل آموزش و پرورش و مدارس سراسر کشور ابلاغ شده است بر پخش اذان به وقت شرعی از بلندگوهای مدارس تأکید شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،  دستورالعمل تقویت و اجرای فرهنگ نماز در مدارس به ادارات کل آموزش و پرورش و مدارس سراسر کشور ابلاغ شد.
در این دستورالعمل آمده است: قرآن، عترت و نماز از مبانی و ارکان اصلی سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش است و با عنایت به پیام مقام معظم رهبری مدظله العالی به بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز مبنی بر اینکه «مسؤولان نظام اسلامی باید امکانات گسترده خود را در خدمت این دعوت بگذارند. روحانی، معلم، مربی، مدیر و مسئول در همه جا مخاطبان و دایره نفوذ خود را به این سو بکشانند و از آنان دعوت کننده به خدا و نماز بسازند»، تکلیف ما برای اقامه باشکوه نماز در برنامه ها سنگین تر می شود.
همچنین با توجه به اینکه اقامه نماز اولین وظیفه الهی (الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ ) (حج،41) و بهترین وسیله تقرب ما به خداست (اِنَّ الصَّلاة قُربانُ المُؤمِن) و با نصب العین کلام گهربار حضرت علی(علیه السلام) که فرمودند ظمتمام خدمات شما تابع نمازتان است» (وَ اعْلَمْ أَنَّ کُلَّ شَیْ ءٍ مِنْ عَمَلِکَ تَبَعٌ لِصَلَاتِک)، توجه به تقویت و تعمیق ...

[ مشاهده متن کامل پخش اذان به وقت شرعی از بلندگوهای مدارس/ برپایی نماز جماعت در تمام مدارس فارس نیوز ]