زیردریایی فاتح نهم بهمن به ناوگان دریایی جنوب ملحق می شود

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳
تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: زیردریایی فاتح نهم بهمن ماه به ناوگان دریایی جنوب ملحق می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر دریادار «حسین خانزادی» امروز - شنبه- در حاشیه مراسم ترحیم مادر فرمانده کل ارتش در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات نهایی ساخت این زیردریایی به اتمام رسیده و نهم بهمن 97 به ناوگان دریایی جنوب ملحق می شود.
به گزارش ایرنا، زیردریایی کلاس فاتح (به انگلیسی: Fateh-class submarine) یک کلاس از زیردریایی است. زیرسطحی ۵۲۷ تنی فاتح به عنوان یک زیردریایی نیمه سنگین تلقی شده و تناژ آن در زیرسطح ۵۹۳ تن است. این زیردریایی که از نظر مشخصات عملیاتی بسیار برتر از غدیر است، توانایی حرکت در عمق ۲۰۰ متر را به صورت عادی داشته و بیشینه عمق قابل دستیابی برای آن نیز ۲۵۰ متر است. فاتح توان دریانوردی به مدت ۳۵ روز را دارد که از این نظر نیز بهبود چشمگیری نسبت به زیردریایی غدیر مشاهده می شود.
سرعت سطحی فاتح ۱۱ نات (۲۰٫۳۵ کیلومتر بر ساعت) و در حالت غوطه ور ۱۴ نات (۲۵٫۹ کیلومتر بر ساعت) است. این زیردریایی توانایی حمل موشک های زیرسطحی، موشک های دوش پرتاب سطح به هوا و همچنین امکان حمل نیروهای تکاور و رساندن آن ها به نقاط مورد نظر را نیز دارد.
فاتح دارای ۴ مقر پرتاب اژدرهای کالیبر ۵۳۳ میلی متری بوده و توانایی حمل ۸ مین دریایی را نیز دارد و همچنین دارای دو اژدر رزرو است.
**تعمیر ناوشکن دماوند در مرحله پایانی است
فرمانده نیروی دریایی ارتش درمورد تعمیر و بازسازی ناوشکن دماوند نیز اظهار داشت: در بازدیدی که هفته گذشته از این زیردریایی انجام دادیم سازه های آن تکمیل شده است و مراحل نهایی تعمیر را طی می کند.
دریادار خانزادی اعلام کرد: ناوشکن دماوند تا پایان سال به ناوگان دریایی شمال کشور در دریای خزر ملحق می شود.
وی همچنین درمورد ...

سرخط اخبار