ادعای یک ژنرال آمریکایی در مورد نامه به سردار سلیمانی

اعتماد آنلاین پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲

اعتمادآنلاین|  افزایش تنش بین ایران و آمریکا در هفته های اخیر به داخل ایالات متحده هم نفوذ کرده و به خصوص کنگره آمریکا که اکنون بیشتر نمایندگان آن را دموکراتها (یعنی مخالفان ترامپ) تشکیل می دهند در مورد ایران دچار سردرگمی شده است.
نیویورک تایمز طی گزارشی به این اختلاف نظر در داخل آمریکا پرداخته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، مقامات امنیتی ایالات متحده به دنبال این هستند که اعضای کنگره را که اخیرا در مورد سیاست خارجی آمریکا در مورد ایران به شدت دو دسته شده اند، متحد کنند.
طبق گزارشها اختلافات بین نمایندگان دموکرات کنگره بر سر این موضوع که در تنش اخیر طرف ایران را بگیرند یا از دولت ترامپ حمایت کنند، بسیار زیاد شده است. یک نماینده دموکرات کنگره موافق صلح با ایران است. او تاکید دارد که ایران در اواخر هفته قبل، قایق های حامل موشک خود را در خلیج فارس کم کرده و این قدمی مثبت برای کاهش تنش با آمریکا است.
این اظهارنظر در مقابل این نظر نمایندگان جمهوری خواه قرار دارد که تاکید داشتند ایران قصد حمله به نفتکش های عربستان را در خلیج فارس دارد و می خواهد با متحدان آمریکا بجنگد.
جلسات خصوصی بین نمایندگان کنگره
نیویورک تایمز اشاره دارد که نمایندگان کنگره اخیرا چند دیدار مخصوص با یکدیگر و مقامات امنیتی آمریکا داشته اند تا بتوانند بر سر مساله ایران بهتر تصمیم گیری کنند.در یکی از این جلسات، دموکرات ها تاکید دارند که ایران به تلافی تحریم های آمریکا و حضور گسترده ناوگان ایالات متحده نیروهای خود را در خلیج فارس قرار داده و بنابراین، آغاز این تنش بدون شک به گردن آمریکا و نه ایران است.
سناتور کینگ (که گرایشات دموکرات دارد) به نیویورک تایمز ...