بیش از چهار میلیون نفر از مرز مهران تردد کردند

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
ایلام - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از افزایش 12،5 درصدی تردد از مرز مهران خبر داد و گفت: امسال چهار میلیون و 122 هزار نفر از این مرز(ورود و خروج) تردد کردند.

نورالله دلخواه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیمی از این آمار تردد مربوط به ایام اربعین امسال و مابقی نیز در طول سال انجام شده است.
وی، نزدیکی مرز مهران به شهرهای عراق را دلیل استقبال مسافران و زائران از این مرز عنوان کرد و افزود: تردد از این مرز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.5 درصد رشد داشته است.
دلخواه یادآور شد: زیرساخت های خوبی در مرز مهران از جمله آبرسانی، گیت های ورود و خروج، سرویس های بهداشتی، حمل و نقل مناسب و غیره ایجاد شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان جابجایی کالا در استان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از یک میلیون و 671 هزار تن کالا طی 109 هزار سرویس جابجا شده است.
دلخواه گفت: استفاده از نسخه جدید نرم افزار، کنترل صدور بارنامه، بازدید میدانی از وضعیت شرکت های حمل بار و کنترل وسایل نقلیه باری و بارنامه در جاده از دلایل افزایش صدور بارنامه است.
مدیرکل راهداری و حمل و راهداری ایلام تاکید کرد: سالانه بیش از 95 درصد جابجایی کالا در داخل استان توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای ایلام انجام می شود.
به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در 11 کیلومتری آن از کانون های مهم تردد زائر و کالا به کشور عراق بشمار می رود.
7180/6034

سرخط اخبار