شهیدی که همراه با آزادگان به میهن بازگشت

فاش نیوز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴

حاج «حسن حسین زاده موحد» که به «زندانی دو دیکتاتور شهرت دارد» مبارز انقلابی است که بار ها توسط حکومت پهلوی دستگیر، شکنجه و زندانی شد، این آزاده سرافراز در دوران دفاع مقدس نیز در عملیات «کربلای ۵» مجروح شد و به اسارت دشمن درآمد و در زندان های مخفی رژیم بعثی عراق به سر می برد تا این که در سال ۶۹ به میهن اسلامی بازگشت.
در این مدت که همه فکر می کردند که حسن حسین زاده به شهادت رسیده است، برای وی در قطعه ۲۴ بهشت زهرا تهران قبر نمادین تعیین کرده و برای وی مجلس بزرگداشتی به عنوان شهید مفقودالاثر برگزار کرده بودند؛ اما بازگشت وی موجب تعجب همگان شد.
حسن حسین زاده بعد از آزادی از اسارت با وجود آسیب های شدید جسمی که دیده بود، به فعالیت های فرهنگی و مذهبی نظیر جلسات ماهانه زیارت جامعه کبیره، تشکیل گروه راهپیمایی و پیاده روی از تهران تا مرز خسروی (در زمان بسته بودن راه کربلا)، برپایی مراسم دعای عرفه همراه با آزاده سرافراز حجت الاسلام «سید علی اکبر ابوترابی» و... ادامه داد.
این پیشکسوت جهاد و مبارزه دوران انقلاب اسلامی و آزاده سرافراز و جانباز ۷۰ درصد، در سحر آخرین روز سال ۱۳۹۴ در سن ۶۳ سالگی به یاران شهیدش پیوست.
پس از مطالعه قسمت اول و قسمت دوم زندگی نامه شهید «حسن حسین زاده موحد»، در ادامه قسمت پایانی زندگی نامه این شهید والامقام را می خوانید:
«حسن حسین زاده» هیچ وقت دست از مبارزه نمی کشید؛ برای همین بود که وقتی هفتم فروردین ماه سال ۵۳ از زندان آزاد شد، چندان طول نکشید که پس از هشت ماه دوباره دستگیر و زندانی شد؛ چراکه ارتباط تشکیلاتی در درون زندان و سپس انتقال پیام های تعیین کننده به بیرون برای افرادی که تحت تعقیب بودند، جرم ...

سرخط اخبار