سازمان پژوهش متعلق به امت اسلام است

ایران اکونومیست شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۵
حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم گفت: سند تحول بنیادین باعث اجماع نظریه های علمی در آموزش و پرورش شده است.

به گزارش ایران اکونومیست، آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، حیدر تورانی سرپرست سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و حجت الاسلام والمسلمین، ذوعلم رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی امروز در سازمان پژوهش برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه امروز بیش از گذشته باید برنامه های های سازمان پژوهش را مورد توجه قرار دهیم، اظهار کرد: از زحمات آقای تورانی تشکر می کنم و اگر راضی باشند به عنوان مشاور از حضور ایشان بهره مند می شویم، همچنین از زحمات حجت الاسلام والمسلمین محمدیان که یک دهه در این سازمان فعالیت داشتند، سپاسگزاریم و از تجربیات ایشان نیز استفاده خواهیم کرد.
آیا خروجی فعلی سازمان پژوهش با نیاز ها تطابق دارد؟
وی ادامه داد: باید شان سازمان پژوهش به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت مساله اساسی باشد و سوال این است آیا خروجی فعلی با نیاز ها تطابق دارد یا خیر.
حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم با اشاره به اینکه اکنون سند تحول بنیادین باعث اجماع نظریه های علمی در آموزش و پرورش شده است، تصریح کرد: شکاف بین نظریه و طراحی و ارائه بسیار مهم است و در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی توانمندی برای کاهش این فاصله ها وجود دارد.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ادامه داد: اگر دست به دست هم بدهیم و دیوار هایی که در بعضی بخش ها وجود دارد، حذف شوند، می توانیم به اهداف تعریف شده در سازمان برسیم.
وی با اشاره به دستاورد های چهل ساله انقلاب اسلامی گفت: اگر امروز گفتمان انقلاب در برابر تمدن ...

سرخط اخبار