لاریجانی: میان ایران و ژاپن باید گام های بلندتری برداشته شود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس مشاوران ژاپن گفت: ضروری است میان ایران و ژاپن گام های بلندتری برداشته شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی با رئیس و جمعی از اعضای نمایندگان مجلس مشاوران دیدار و گفت وگو کرد.
لاریجانی در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار رئیس مجلس مشاوران گفت: روابط ایران و ژاپن دیرینه بوده و به طور مداوم در حال حاضر که نودمین سال برقراری روابط سیاسی دو کشور سپری می شود نیز روابط دوستانه است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت خوبی است که میان ایران و ژاپن گام های بلندتری برداشته شود، افزود: برخی از کشورها ممکن است به دنبال ایجاد اختلال در روابط باشند که نباید اجازه داد.
وی با یادآوری اینکه در طول تاریخ، تنشی میان ایران و ژاپن به وجود نیامده است، تصریح کرد: علت آن نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است.
لاریجانی با بیان اینکه در ایران نگاه مثبتی به کشور ژاپن وجود دارد، گفت: در بخش های مختلف صنعتی، فنی و تجاری علاقمند به همکاری با شما هستیم.
رئیس قوه مقننه کشورمان با تأکید بر اینکه از توسعه روابط تجاری میان دو کشور استقبال می کنیم، ادامه داد: زمینه های مناسبی برای سرمایه گذاری ژاپن در ایران در زمینه های مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت داروسازی وجود دارد.
وی با یادآوری اینکه می توان در زمینه روابط بلندمدت میان دو کشور تلاش کرد، ادامه داد: روابط اقتصادی ضروری است پایدار باشد.
لاریجانی از تلاش های سازنده کشور ژاپن برای تداوم توافق هسته ای قدردانی کرد و گفت: تمام کشورهای دنیا نیز این نظر را دارند و چین و روسیه نیز چنین نظری دارند البته باید در این زمینه اقدامات عملی داشت و به چارچوبی دست یافت.
در ادامه چوایچی داته رئیس مجلس مشاوران ژاپن در دیدار با هیئت پارلمانی ایران با بیان اینکه ایران دارای تمدنی بزرگ و غنی و ...

[ مشاهده متن کامل لاریجانی: میان ایران و ژاپن باید گام های بلندتری برداشته شود ایسنا ]