عوام گرایی ابزاری انتخاباتی در حوزه آسیا - پاسفیک

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
کوالالامپور - ایرنا - کشورهای منطقه آسیا - پاسفیک در سال جدید میلادی شاهد برگزاری انتخابات سراسری متعددی هستند. کارزارهای انتخاباتی از مدتی پیش در این کشورها فعال شده است و براساس گزارش های انتشار یافته یکی از مهمترین ابزارهای آنها برای کنار زدن رقیب، عوام گرایی است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، اندونزی، تایلند، فیلیپین ، استرالیا در سال جدید میلادی 2019 ، همگی شاهد انتخاباتی هستند که از سال گذشته با شروع روند کارزارهای انتخاباتی، سعی در به دست گرفتن هرچه بیشتر افکار عمومی با ارائه وعده های مختلف در آینده و انتقاد از رقبا برای خالی کردن صندوق آرای آنها کرده اند.
بسیاری از جناح های رقیب در کارزارهای انتخاباتی پیش روی این مناطق، درحالیکه کشورهایشان در اصلاحات دموکراتیک شکست خورده و یا روند ناقصی را طی کرده از سیاست فریب از طریق وعده های دموکراتیک به طور مکرر استفاده می کنند.
به گفته تحلیلگران ، استفاده از قدرت مردم برای کنار زدن رقیب و دادن وعده های دموکراتیک برای احزاب و گروههای سیاسی که در جنوب شرق آسیا و استرالیا در سال 2019 قدرت را به دست می گیرند خالی از تبعات نخواهد بود.
'زوریده ابراهیم و جان پاور' از پژوهشگران علوم اجتماعی در منطقه آسیا- پاسفیک با انتشار نتایج تحقیق خود در این زمینه در رسانه های آسیایی اعلام کردند: رهبران جنوب شرق آسیا و استرالیا به هر اندازه از پوپولیسم به عنوان ابزاری برای پیروزی خود استفاده کنند، درصورتی که به طور عملی به ایجاد اصلاحات سیاسی و اقتصادی براساس وعده های داده شده عمل نکنند به همان اندازه نیز خود را گرفتار عواقب این ابزار خواهند کرد.
شبکه آسیا وان براساس نتایج تحقیقات این دو گزارش داد: بسیاری کارزارهای سیاسی در کشورهای این منطقه با استفاده از عوام گرایی درصدد هستند تا رقابت های انتخاباتی را به نفع کاندیدای خود پیش ببرند.
دولت نظامی تایلند اعلام کرده که در سال جاری انتخابات سراسری دراین کشور برگزار خواهد شد.
سه هفته پیش 'تاکسین بیف نودلی' ...

سرخط اخبار