روایت سردار فرجیان زاده از ۸ سال اسارت در زندان های عراق؛ ماجرای کوچه وحشت بعثی ها برای اسرا+عکس و فیلم

دریافت خبر : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۳
سردار سعید فرجیان زاده آزاده دوران دفاع مقدس می گوید:بعثی ها برای ایجاد اختلاف بین ما گفتند که «باید بسیجی ها و ارتشی ها از هم جدا شوند». چون همه ما رزمنده اسلام و ید واحده بودیم، با پیشنهاد آنها مخالفت کرده و دست به اعتصاب زدیم... .

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا , سال 61 در عملیات شناسایی به همراه 2 نفر از همرزمانش در کمین رژیم بعث عراق در محور قصر شیرین- خسروی اسیر می شود و تا سال 69 در زندان موصل در بند دژخیمان بعثی می ماند. سرانجام یکسال پس از پذیرش قطعنامه 598 از جانب ایران, در سی ام مرداد سال 69 به همراه دیگر اسرا به میهن اسلامی باز می گردد. سردار سعید فرجیان زاده از آزادگان دوران دفاع مقدس است که خاطرات زیادی از دوران اسارت در زندان های عراق دارد, همین موضوع ما را برآن داشت تا به مناسبت 26 مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن, با وی به گفت و گو بنشینیم و شنونده خاطرات ناب دوران اسارتش شویم. در ادامه بخش اول این گفت و گو را می خوانید:

ویدئوی گفت و گوی تسنیم با سردار فرجیان زاده
* ابتدا خود را معرفی کنید و از فعالیت هایتان در زمان قبل و بعد از پیروزی انقلاب و اتفاقی که منجر به اسارتتان شد، بفرمایید!
به نام خدا. با سلام و عرض ادب خدمت تمامی آزادگان ایران اسلامی و با درود به ارواح تابناک شهدای آزاده.سعید فرجیان زاده هستم متولد 1337 در شهر همدان. در سال 56 در رشته مهندسی ...

[ مشاهده متن کامل روایت سردار فرجیان زاده از ۸ سال اسارت در زندان های عراق؛ ماجرای کوچه وحشت بعثی ها برای اسرا+عکس و فیلم خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم