نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت پیش بینی فضاهایی برای سکونت کارگران بی سرپناه بازار تهران گفت: شورای شهر، خیرین و معتمدین بازار با تشکیلNGOهایی نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام کنند.

به گزارش کارگر نیوز، حسن لطفی (نماینده حوزه انتخابیه رزن، عضو فراکسیون امید و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم پیش بینی فضاهایی در بازار تهران برای کارگران بی سرپناه در فصل سرما، گفت: شهردار تهران باید برای سکونت کارگران بازار چاره اندیشی کند تا جان آنها در فصل سرما در معرض تهدید قرار نگیرد.
ضرورت پیش بینی فضاهایی در بازار برای سکونت و اسکان کارگران بی سرپناه
نماینده مردم رزن در مجلس، افزود: در دیداری که با رهبر حزب جامعه کارگری چین در سفر به این کشور داشتیم مطرح کرد که خانه کارگر مجتمع های مسکونی متعددی در شهرها برای اسکان کارگران تعبیه کرده و اغلب کارگران نیز دارای کد شناسایی هستند.
زیرساخت های لازم برای سکونت کارگران فراهم نیست
وی گفت: حزب کارگر چین مکلف است تا زمانی که کارگران مشغول کار هستند غذای گرم و سرپناه برای آنها تامین کنند اما متاسفانه در ایران زیرساخت های لازم برای سکونت کارگران فراهم نیست و حتی هنوز مشخص نیست چه افرادی در بازار تهران مشغول کار بوده و چه دستگاهی متولی ساماندهی آنها هستند.
وی ادامه داد: حزب کارگر چین مکلف ...

[ مشاهده متن کامل نسبت به ساماندهی و شناسه دار کردن کارگران اقدام شود کارگر نیوز ]