تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۵:۹
درد کلیه و کمر درد خیلی مواقع با هم اشتباه گرفته می شوند درد کلیه به پایین شکم سرایت می کند و کمر درد به پاها و گردن منتقل می شود.

به گزارش مشرق ، بدن انسان پیچیده است و منزلگاه بسیاری از بیماری های بالقوه و ویروس ها است.هر بیماری نوعی از علائم را نشان می دهد که ما می توانیم به خاطر پیدا کردن یک درمان به رسمیت بشناسیم و مستند کنیم، اما گاهی علائم دو شرایط بسیار متفاوت می توانند با هم تداخل داشته باشند و سردرگمی ایجاد کنند این مورد درباره ی درد کمر و درد کلیه هم صدق می کند.
هر دوی اینها نشانه های مشابهی دارند اما دلایل کاملاً متفاوتی هم دارند. دانستن نشانه ها، محرک ها، و ویژگی های این شرایط می تواند به شما کمک کند که این دو را متفاوت کنید. اغلب افراد تصور می کنند ایجاد درد در ناحیه کمر به علت درد کلیه است و در این بخش میخوانید که درد کمر و درد کلیه چه علائمی دارند و تفاوت آنها مشخص است.
درد کمر و درد کلیه چه فرقی باهم دارند؟
تفاوت بین درد کلیه و درد کمر:
۱- درد کمر به وسیله درد در هر جایی در پایین کمر یا باسن نشان داده می شود.از سوی دیگر، درد کلیه نیز در کمر دیده می شود، اما معمولاً در بخش بین دنده ها و باسن به نام جناح رخ می دهد.
۲- شدت درد کمر در طول روز تغییر می کند. درد کلیوی معمولاً ثابت است و طبیعتاً تیز و گاهی خسته کننده است. نکته این است که درد کلیه تغییر نمی کند و یا بهتر نمی شود تا زمانی که مشکل کلیه مورد درمان قرار گیرد.
۳- محل درد کمر تغییر می کند: ممکن است به گردن، بالای کمر و یا در قسمت پایین کمر بسته به محل آسیب باشد.
۴- تغییر درجات درد نیز برای توصیف درد کمر به کار می رود و درد مزمن "حاد" چهار تا دوازده هفته است و "مزمن" بیش از ۱۲ هفته طول می کشد.
۵- درد کلیه به طور معمول از شدید تا جزئی طبقه بندی می شود، چرا که علل مختلف می ...

سرخط اخبار