افزایش قیمت خودرو گریز ناپذیر است/نباید تابع بازار باشیم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
کارشناس صنعتی با اشاره به تکذیب خبر افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد زیر حاشیه بازار گفت: افزایش قیمت خودروی داخلی در شرایط فعلی گریز ناپذیر است اما نباید دراین مسیر تابع بازار بود.

«آرمان خالقی» در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان در واکنش به اخبار منتشر شده راجع به تغییر در قیمت خودروی داخلی در کارخانه گفت: قیمت خودرو به نسبت افزایش قیمت هایی که به این صنعت تحمیل شده مانند افزایش قیمت مواد اولیه و تامین قطعات باید تعدیل شود.
نایب رئیس خانه صنعت ایران با بیان این که قیمت خودرو باید به نسبت درصد اثر گذاری قیمت دلار در هر کدام از قطعات خودرو تغییر داشته باشد، افزود: افزایش قیمت خودرو گریز ناپذیر است و باید نسبت به آن تصمیمی گرفته شود چون تمام عوامل تولید با افزایش قیمت همراه بوده است.
وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که اگر قیمت خودروی داخلی متاثر از بازار باشد یعنی ما تابع بازار خواهیم بود و تاکید کرد: در این صورت سوداگران بازار موجب ایجاد نوسان در خواهند شد و ما در آینده تلاطم در بازار خودرو را شاهد خواهیم بود زیرا دلالان از موقعیت استفاده خواهند کرد و قیمت ها را افزایش خواهند داد.
نایب رئیس خانه صنعت ایران با یادآوری تکذیب خبر منتشر شده مبنی بر اینکه قیمت خودروی داخلی 5 درصد از حاشیه بازار کمتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگرچه این خبر تکذیب ...

[ مشاهده متن کامل افزایش قیمت خودرو گریز ناپذیر است/نباید تابع بازار باشیم شبستان ]