هشدار در خصوص حشیش مصرفی در ایران

خبر خودرو یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: متاسفانه بسیاری از جوانانی که «گل» می کشند از عوارض آن بی اطلاعند.
سعید منتظرالمهدی در نشست تخصصی «سازمان های مردم نهاد فعال حوزه پیشگیری از اعتیاد، درمان و کاهش آسیب و صیانت اجتماعی» که امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه امروزه با پدیده ای با عنوان پدران غایب مواجه هستیم، مسائلی مانند پدران و مادران شاغل و فرزاندان بعضاً رهاشده و عدم ایجاد گفتمان در میان اعضای خانواده مشکلاتی همچون اعتیاد را به وجود می آورد.
وی ادامه داد: امروزه همسالان جوانان نقش پررنگ تری در پیشگیری از آسیب در جوانان دارند. تمام تلاش جوانان امروز این است که کم ترین زمان را در خانواده بگذرانند، بر این اساس پس نقش همسالان بسیار پررنگ تر از خانواده است و خانواد، محله و... پس از همسالان قرار می گیرد.
منتظرالمهدی تصریح کرد: امروزه در دنیا اقدامات اجتماعی و امنیتی دیگر صرفاً دولت محور و پلیس محور نیست. امنیت در ابعاد مختلف زمانی محقق می شود که همگان به میدان بیایند و ۷۰ درصد این کار به عهده مردم است. ما باید با کمک مردم اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر را دنبال کنیم.
سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به تلاش برای مبارزه با موادمخدر در حاشیه شهر، خاطرنشان کرد: متأسفانه فرآیند اجتماعی شدن افراد در حاشیه شهر به درستی انجام نمی شود. بچه های ما به مدرسه می روند، بازی و تقریح می کنند و...، اما بچه های حاشیه شهر خیلی وقت ها درست به مدرسه نمی روند و از تفریحات ابتدایی محرومند، لذا باید تلاش کنیم اجتماعی شدن این افراد از مسیر درست خود شکل گیرد.
وی با بیان این که ...

سرخط اخبار