آخوندهایی که به حکومت بدون ولایت فقیه فکر می کنند!/ آیا ادعای کاهش مصرف گوشت قرمز به دلیل فقر صحّت دارد؟

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۲
آیا ادعای کاهش مصرف گوشت قرمز در ایران صحّت دارد؟! میزان تولید و واردات گوشت قرمز طی ۴۰ سال گذشته در ایران تا میزان ۲ درصد در هر سال؛ این ادعا را تأیید نمی کند.

سرویس سیاست مشرق - « وبلاگ مشرق » خوانشی روزانه در لابه لای اخبار و مطالب رسانه های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل ها و پیشینه هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.
***
آخوندهایی که به حکومت بدون ولایت فقیه فکر می کنند!
فردی به نام محمد «سروش محلاتی» که مواضعی نزدیک به اصلاح طلبان دارد، به تازگی طی اظهاراتی در مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمی گفته است:
«در موضوع تشکیل حکومت اسلامی دو نگاه در میان حوزویان متعارف است. نگاه اول بحث حکومت را با شایستگی های ولیّ آغاز می کند و اسلامی بودن حکومت را به آن می دانند که یک فقیه عادل در رأس حکومت قرار گیرد. پس از آن نظام را اسلامی می دانند و سایر امور برای آنها اهمیت چندانی ندارد. نگاه دوم این است که به جای تمرکز بر فرد، باید بررسی کرد که آیا حکومت، شریعت را به خوبی اجرا می کند؟ بر این اساس حکومت اسلامی حکومتی است که دنبال اجرای شریعت است. این حکومت مطلوب است حتی اگر در رأس آن فقیه جامع نباشد. این نگاه هم طرفداران زیادی در میان حوزویان دارد.»
به گزارش جماران، او در ادامه با بیان اینکه هاشمی نگاه سومی دارد که طرفداران زیادی ندارد، تصریح کرد:
از نگاه ایشان، دینی بودن و مشروعیت حکومت را با ضابطه سومی باید ارزیابی کرد؛ یعنی بررسی شود آیا حکومت به آرمان ها و اهدافی که باید پایبند است؟ اگر به این اهداف پایبند باشد، آن حکومت اسلامی است؛ حتی اگر یک حکم اسلامی را به دلیل مشکلات اجرا نکند. [۱]
*بر ما مشخص نیست که فرد اشاره شده، حرف های فوق الذکر مبنی بر وجود نگاهی در حوزه های علمیه که ...

سرخط اخبار