دعوا با همسر، عمرتان را طولانی می کند!

برترینها شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
داشتن یک رابطه موفق و سالم با همسران تاثیر مهمی بر همه ابعاد زندگی از جمله سلامت دارد. خیلی از ما فکر می کنیم رابطه ای خوب است که در آن کمتر دعوا کنیم و بیشتر خوش باشیم. اما یک مطالعه جدید، چیز های دیگری می گوید.

وب سایت فرادید: داشتن یک رابطه موفق و سالم با همسران تاثیر مهمی بر همه ابعاد زندگی از جمله سلامت دارد. خیلی از ما فکر می کنیم رابطه ای خوب است که در آن کمتر دعوا کنیم و بیشتر خوش باشیم. اما یک مطالعه جدید، چیز های دیگری می گوید.
اگر می خواهید عمر درازی داشته باشید با همسرتان دعوا های آتشین بکنید. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند زوجینی که هر از گاهی جنگ و دعوا می کنند، کمتر مریض می شوند و بیشتر عمر می کنند.
گاهی وقت ها دعوا باعث طول عمر می شود
زوج هایی که دارای میزان متوسطی از تنش در رابطه شان هستند و گاهی اوقات جدال لفظی دارند، احتمال فوت شان در سنین میانسالی هم کمتر خواهد شد. این نتایج از یک مطالعه بر روی ۱۹۲ زوج در طول ۳۲ سال به دست آمده که گزارش آن در ژورنال طب بیماری های روان-تنی (Psychosomatic Medicine) چاپ شده است
درست است که ما معمولا فکر می کنیم زوج های خوب هرگز نباید دعوا های آتشین و جنجالی داشته باشند، اما مطالعه اخیر خلاف این را می گوید. دعوا های هر از گاهی که باعث تخلیه روانی بشوند، خیلی هم برای شما خوب است.
محققان می گویند زوجی که با هم جر و بحث می کنند ریسک ابتلای آن ها به بیماری کمتر می شود و طول عمرشان بیشتر می شود.
ناگفته نماند این قضیه فقط در مورد زوج هایی درست است که در طول رابطه شان و هنگام مواجهه با چالش به یک اندازه خشمگین یا دچار تنش می شوند.
کدام زوج ها طول عمر کمتری خواهند داشت؟
کایل بوراسا، یکی از دانشمندان این مطالعه می گوید که عکس مطلب بالا هم می تواند صادق باشد. یعنی اگر زوج ها اختلاف و ناسازگاری فاحشی داشته باشند و پرخاش و دعوا بخشی همیشگی از رابطه شان شود، احتمال فوت شان در سن ...

سرخط اخبار