تحریم های آمریکا برای ارمنی ها هم مشکل ساز شد

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶
تحریم های آمریکا برای ارمنی ها هم مشکل ساز شد
شماری از ارمنی های دو تابعیتی مقیم ارمنستان که در ایران متولد شده اند از اخطار بانک های ارمنستان برای بستن حساب هایشان به دلیل تحریم های آمریکا خبر داده اند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز ، این افراد که برخی از آنها سال هاست در ایران سکونت ندارند و تابعیت کشورهایی مانند ارمنستان و آمریکا را هم دارند، گفته اند چندین بانک ارمنستان به آنها خبر داده اند که به دنبال اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، حساب های ارزی آنها تعلیق می شود و این افراد باید پول خود را "سریعا" از بانک خارج کنند.
دولت ارمنستان تاکنون در این باره به صورت رسمی اظهارنظری نکرده اما نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، اخیرا بر اهمیت داشتن روابط ویژه با ایران تاکید کرد و خواهان گسترش این روابط شد.
به گزارش اسپوتنیک، پاشینیان در سخنانی در پارلمان ارمنستان گفت: "به بولتون گفتم ارمنستان کشوری در محاصره است و ما روابط دیپلماتیک با دو همسایه مان یعنی آذربایجان و ترکیه نداریم، بنابراین ما چاره ای جز داشتن رابطه خوب با دو همسایه دیگرمان یعنی ایران و گرجستان نداریم چون این دو کشور تنها راه ارتباط ارمنستان با دنیای خارج هستند."
در مورد تعلیق حساب های بانکی، گفته شده بانک مرکزی ارمنستان دستور رسمی به بانک ها برای تعلیق و بستن حساب افراد دو تابعیتی متولد ایران نداده و به نظر می رس ...

[ مشاهده متن کامل تحریم های آمریکا برای ارمنی ها هم مشکل ساز شد جام نیوز ]