ظرفیت مراکز اقامتی آذربایجان شرقی ۱۴.۵ درصد افزایش یافت

دریافت خبر : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴
اقتصاد ایران: تبریز- سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: ظرفیت مراکز اقامتی این استان در یک سال اخیر ۱۴.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، فرشاد رستمی در گفت وگو با خبرنگاران، ظرفیت مراکز اقامتی آذربایجان شرقی در سال گذشته را هشت هزار و ۴۵۰ تخت اعلام و اضافه کرد: این ظرفیت از ابتدای امسال تاکنون به ۹ هزار و ۶۸۰ تخت در مراکز مختلف اقامتی افزایش پیدا کرده است .
به گفته وی ظرفیت مراکز اقامتی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۵ هفت هزار و ۴۰۰ تخت بود .
وی استاندارد سازی مراکز اقامتی را یکی از مهمترین برنامه های معاونت گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بیان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ باب مراکز اقامتی استان استاندارد سازی شده است که رشدی ۲۰ درصدی نسبت به پارسال دارد .
رستمی ادامه داد: عملکرد معاونت گردشگری در این حوزه طی سال گذشته ۱۱ باب و در سال ۱۳۹۵ نیز استانداردسازی سه باب مرکز اقامتی بوده است .
وی رشد ۲۲ درصدی بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی را از عملکردهای حوزه گردشگری آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون از ۳۵۲ مرکز اقامتی بازدید شده است که این آمار در طول سال گذشته ۳۲۱ مورد بوده است .
رستمی با اشاره به رشد ۲۶ درصدی تعداد هتل ها و هتل ...

[ مشاهده متن کامل ظرفیت مراکز اقامتی آذربایجان شرقی ۱۴.۵ درصد افزایش یافت اکو نیوز ]