صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد افزایش می یابد

دریافت خبر : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳۳
گچساران - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته ،حجم صادرات کالاهای غیرنفتی این استان تا پایان برنامه ششم به سالانه 40 میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

در 6 ماهه اول امسال 589 تن کالا به ارزش 2 میلیون و 195 هزار و 26 دلار کالا از طریق گمرک کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
داریوش دیودیده دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در گچساران اظهار داشت: تنوع بخشی به صادرات از برنامه های دولت دوازدهم برای رونق اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی تصریح کرد: افزایش کالاهای صنعتی، ورود کالاهای حوزه کشاورزی و صنایع دستی به چرخه صادرات از برنامه های دولت برای تنوع بخشی به صادرات است.
دیودیده گفت:هم اکنون تنها چند کالای محدود در این استان صادر می شود که توسعه کالاهای صادراتی در حوزه های صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی ضرورتی مهم برای فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد است.
وی افزود: عمده ترین کالاهای صادراتی این استان شامل عصاره زعفران، پودر و عصاره شیرین بیان، موکت و لوازم آرایشی و بهداشتی است.
دیودیده بیان کرد: این میزان کالا از طریق گمرک استان توسط شرکت های تولید کنند به کشورهای آلمان، سوئیس، عراق و افغانستان صادر می شود.
وی همچنین از تدوین سند توسعه صادرات کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: اجرای این سند در کارگروه توسعه صادرات استان ...

[ مشاهده متن کامل صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد افزایش می یابد ایرنا ]