نشست های ناکام ضدایرانی، تکرارسناریوی چهل ساله آمریکا

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶
تهران-ایرنا- تاریخ دشمنی آمریکا با ایرانِ پس از انقلاب؛ آرام آرام چهل ساله می شود و دراین میان گرچه شگردهای اعمال این خصومت؛ رنگ عوض کرده و از تحریک دیکتاتورعراق به تطمیع دولت رادیکال لهستان رسیده، اما در همه راه های رفته کاخ سفید، این دشمنی و ناکامی آنها روشن وغیرقابل انکار است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مایک پمپئو وزیر امورخارجه از معدود سیاستمداران «حرف گوش کن!» کاخ سفید، روز جمعه 21 دی ماه از برگزاری نشستی بین المللی توسط این کشور در ماه آینده با محوریت ایران و خاورمیانه در ورشو لهستان خبر داد. نشستی در یک کشور اروپایی و برای مقابله با آنچه آن را تاثیرات منطقه ای ایران می خواند.
وزیر خارجه آمریکا مدعی شده است که با تعدادی از کشورهای جهان در پی اثبات این موضوع هستند که ایران برای منطقه خاورمیانه تاثیر کارشکنانه دارد. این از عجایب نظام بین الملل در قرن بیست و یک است که ادعای کشوری که فرسنگ ها با منطقه خاورمیانه بُعد مسافت دارد، درباره کشوری که در قلب این منطقه است، در کشور دیگری که باز هم از خاورمیانه دور است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت!
از حاضران در این نشست گرچه تاکنون نامی برده نشده اما حدس نام هایی که مشتاقانه در این نشست حضور خواهند یافت، چندان سخت نخواهد بود. از حاشیه نشین های خلیج فارس تا نتانیاهو، از تندروهای اروپایی تا نفس های به شمارافتاده منافقان و سلطنت طلبان به این نشست خواهند آمد تا نقش ایران را در خانه خود ارزیابی کنند.
**ترامپ مشتاق مشت آهنین، نه دستکش مخملین
همانگونه که اشاره شد شیوه های اعمال خصومت آمریکا با مردم ایران، طی چهار دهه گذشته متنوع بوده و این شیوه ها در خط مشخصی که در یک انتها دستکش مخملین و در انتهای دیگر مشت آهنین قرار دارد تعریف می شود، بی آنکه سیاست های کلی این کشور تغییر یابد. دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا اما این خصومت ها را وارد فاز تازه ای کرده است و از ژانویه 2017 مشت آهنین ترامپ از پس دستکش مخملین اوباما بیرون آمده و ...

سرخط اخبار