پرداخت صدقه به روش نوین جایگزین روش های سنتی شود

دریافت خبر : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۰
سمنان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان گفت: پرداخت صدقه با روش های نوین مبتنی بر فناوری های جدید، بسیاری از هزینه های روش های سنتی را کاهش می دهد.

سید جواد رضوی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان این که بیش از 22 میلیارد ریال در نیمه نخست سال 97 در استان سمنان صدقه جمع آوری شد، افزود: سهم مردم این دیار در پرداخت صدقه با روش های نوین تنها 180 میلیون ریال بوده است.
به گفته وی، استفاده از فناوری های نوین در کمک های مردمی به فرهنگ سازی و نهادینه کردن استفاده از این فرصت فناورانه در کمک به مددجویان نیازمند است.
وی بیان کرد: پرداخت صدقه به روش الکترونیکی کاهش هزینه های جمع آوری صدقه، افزایش سرعت در پرداخت، کاهش سرقت و هزینه نگهداری صندوق ها را به دنبال دارد.
رضوی تصریح کرد: بهره گیری از روش های نوین در پرداخت کمک های مردمی مانند برنامه های سکه و سنا شفاف سازی هزینه کردها از طریق ارسال گزارش ماهیانه و افزایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد راه اندازی شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: صدقه های جمع آوری شده در سرفصل های تامین جهیزیه، هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، مسکن، درمان و پرداخت تسهیلات به افراد تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان هزینه می شود.
به گزارش ایرنا، بیش از 90 هزار از خانوارها ...

[ مشاهده متن کامل پرداخت صدقه به روش نوین جایگزین روش های سنتی شود ایرنا ]