از واکنش فائزه هاشمی به ساخت مستند زندگی اش تا پشت پرده نوبل ادبیات در سال 1968

اعتماد آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴

اعتمادآنلاین| فائزه هاشمی به مستندی درباره زندگی اش واکنش نشان داد فائزه هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی می گوید که موضوعی برای مخفی کردن ندارد و به همین دلیل با حضور دوربین برای ساخت مستند زندگی اش مشکلی نداشته است.
پشت پرده نوبل ادبیات در سال 1968 چه بود؟ اسناد جدید منتشرشده درباره چگونگی اعطای جایزه نوبل ادبیات در سال 1968 حاکی از مخالفت سرسختانه رئیس آکادمی برای اعطای جایزه به «ساموئل بکت» نمایشنامه نویس برجسته ایرلندی است.
مستند فائزه هاشمی توقیف شد کارگردان مستند «مثل یک زن» با اعلام توقیف نمایش این اثر در سینماهای «هنر و تجربه» گفت: در حکم توقیف آمده است که تا اطلاع ثانوی به دلیل مفتوح بودن پرونده قضائی فائزه هاشمی هر گونه اکران این اثر توقیف می شود. اکران شهرستان های این مستند از چند روز پیش و تمام اکران های تهران از صبح امروز 22 دی ماه توقیف شد.
امروز مسائل مادی تعیین کننده سرنوشت فیلم است خسرو سینایی در گفت وگویی گفت: «اگر صادق هدایت دسترسی به دوربین و امکانات داشت احتمالاً فیلمساز می شد اما در آن دوران بیشتر روی ادبیات تمرکز داشته است.
« گل های آفتاب گردان» ون گوگ ترمیم می شود موزه آمستردام ون گوگ اعلام کرد یکی از تابلوهای « گل های آفتاب گردان» ون گوگ که برای قرن های متمادی یکی از مهم ترین نقاشی های دنیا محسوب می شد، به زودی ترمیم خواهد شد.
دهمین حراج تهران چقدر فروش داشت؟ دهمین حراج تهران با مجموع فروش 34 میلیارد و 403 میلیون تومان برگزار شد. اثری از منیر فرمانفرماییان با فروش 4 میلیارد تومانی رکورد گرانترین اثر این دوره از حراج تهران را از آن خود کرد.

سرخط اخبار