فرستاده ترامپ در امور کردهای سوریه: پ.ی.د را گروه تروریستی نمی دانیم

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۲
فرستاده ترامپ در امور کردهای سوریه: پ.ی.د را گروه تروریستی نمی دانیم
جیمز جفری بر این باور است که همکاری های آمریکا با مدافعین مسلح کُرد در شمال سوریه موقت است، اما واشنگتن نتوانسته این موضوع را به ترکیه تفهیم کند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به تقل از آناتولی٬ جیمز جفری که به عنوان فرستاده ویژه آمریکا در پرونده سوریه شناخته می شود دیروز در واشنگتن و در سخنرانی در یکی از محافل محققین دفاعی آمریکا٬ در مورد رویدادهای شمال سوریه گفت: از دید ما حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) دنباله پ.ک.ک است، اما با این حال٬ ما این گروه را به عنوان یک گروه تروریستی نمی شناسیم و با آنها همکاری می کنیم. ما در مرز سوریه و ترکیه٬ هم با این گروه و هم با ترکیه در حال همکاری هستیم و حفظ ابعاد مهم این همکاری بسیار حساس و سخت است.
 جعفری در ادامه افزود: اگر همکاری های ترکیه نبود ما نمی توانستیم در سوریه به موقعیت و نتایج کنونی دست پیدا کنیم، اما در عین حال ما به یک نیروی محلی هم نیاز داریم که بتوانیم در شمال سوریه به حضور خود ادامه دهیم و به همین خاطر با مدافعین موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک و واحدهای مدافع خلق همکاری کرده ایم و این همکاری ابعاد موقت دارد اما نتوانستیم این موضوع را به شکل دقیق به ترکیه تفهیم کنیم.
بسیاری از روزنامه های ترکیه این سخنان جفری را به عنوان اعتراف آمریکا بازتا ...

[ مشاهده متن کامل فرستاده ترامپ در امور کردهای سوریه: پ.ی.د را گروه تروریستی نمی دانیم خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم