بمب گذاری حرم رضوی؛ تداعی کننده ظهر عاشورای کربلا

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
بمب گذاری حرم رضوی؛ تداعی کننده ظهر عاشورای کربلا
۲۵ سال پیش در چنین روزی درست روز عاشورای سال ۱۴۱۵ هجری قمری در ساعت ۱۴:۲۶ دقیقه جمعیت عزادار حسینی حرم رضوی شاهد جنایت هولناکی از سوی منافقان کوردل بود.

ایران اکونومیست -  به گزارش ایران اکونومیست از مشهد بعدازظهر سی ام خرداد ۱۳۷۲ ش برابر با عاشورای سال ۱۴۱۵ ق، در حالی که مردم عزادار در اوج برگزاری مراسم بزرگداشت قیام تاریخی امام حسین(ع) بودند، منافقین کوردل بمبی را داخل حرم مطهر و در نزدیکی ضریح منور امام رضا(ع) منفجر می کنند.
بیش از دو دهه ازاین حادثه و شهادت 27 زائر و مجاور بارگاه منور امام رضا (ع) گذشت، ولی ماندگاری درد هتک حرمت به ساحت مقدس امام علی بن موسی الرضا علیه السلام، هر سال جنایت منافقان اسلام را فریاد می زند.
 هیچ وقت یاد و خاطره لحظه پر پر شدن زائران و افتادن هر قطعه از بدن های مطهر شهدا بر گوشه گوشه روضه منوره از ذهن خادمان این حریم قدسی پاک نمی شود و با تأسف از این واقعه و اهانت به ساحت این امام همام سخن می گویند.
علی اصغر نعیم آبادی؛ یکی از خدمه و پیشکسوتان خدمت به حرم مطهر امام رضا (ع) است که درباره جزئیات این حادثه می گوید: هیئت های مذهبی پس از نماز صبح مراسم عزاداری شان شروع شده و به سمت حرم می آمدند، چون عضو هیئت مدیره هیأت مذهبی بودم ، در داخل صحن هیئت ها را کنترل و به آن ها خوش آمد می گفتیم.
وی ...

[ مشاهده متن کامل بمب گذاری حرم رضوی؛ تداعی کننده ظهر عاشورای کربلا ایران اکونومیست ]

آخرین اخبار ایران اکونومیست