اخذ مالیات از سوداگران بازار سکه، ارز و خودرو فراموش شد؟

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۸
اخذ مالیات از سوداگران بازار سکه، ارز و خودرو فراموش شد؟
دستور رئیس جمهور برای برخورد مالیاتی با سوداگران منجر به ارائه پیشنهاد سازمان مالیاتی برای اخذ مالیات از فعالیت های سوداگری بازار سکه، ارز و خودرو شد اما طبق گفته رئیس این سازمان، این کار در معاونت اقتصادی رئیس جمهور متوقف است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،  در ماه های اخیر با چند برابر شدن قیمت نرخ ارز تب سوداگری و دلالی بالا گرفت به طوری که هر لحظه قیمت ها در بازارهایی مانند خودرو، سکه و ارز با التهاب زیادی روبرو بود. این هیجان قیمتی به سرعت گریبان بازار کالاهای اساسی و معیشت مردم را در برگرفت و موجب نگرانی جامعه شد.
همین مباحث باعث شد ۲۸ خرداد حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ساماندهی بازار  حمایت دولت از بخش تولید را رفاه و آرامش جامعه بداند و خطاب به سوداگران بگوید دولت اجازه سوء استفاده در بازار کالاهای مورد نیاز مردم را نخواهد داد و اگر کسانی به فکر سود باد آورده هستند، آماده برخورد مالیاتی قاطع باشند.
پس از اظهارات روحانی، رئیس کل سازمان مالیاتی از تشکیل کارگروهی برای برخورد قاطع مالیاتی با برهم زنندگان بازار ارز و سکه خبر داد.
فعالیت های سوداگرانه و دلالی به گونه ای بود که عده ای یک شبه درآمدهای کلان و بادآورده به جیب زدند. به همین دلیل سازمان مالیاتی را بر آن داشت تا اخذ مالیات از فعالان بازار سکه، ارز و خودرو در دستور کار قرار دهد.
در همین راستا سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور ...

[ مشاهده متن کامل اخذ مالیات از سوداگران بازار سکه، ارز و خودرو فراموش شد؟ فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز