برگزاری کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵
رئیس بخش جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که نخستین کنگره بین المللی جراحی سرطان طی روزهای ۷ تا ۹ آذرماه به میزبانی شیراز برگزار می شود.

تابناک فارس به نقل از ایسنا:دکتر عبدالرسول طالعی چهارشنبه ٣٠ آبان در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر افزود: یکی از آمارهای مهم بیماری ها در سراسر دنیا را سرطان ها و بیماری های بدخیم به خود اختصاص داده اند که ایران نیز از این امر مستثنی نیست .
وی یکی از عوامل مرگ و میر افراد طی سال های اخیر را بیماری های بدخیم عنوان و اضافه کرد: سرطان معده و سینه در خانم ها شایع ترین نوع سرطان ها در جهان و ایران محسوب می شوند.
رئیس بخش جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از دو سال قبل مرکز بیماری های پستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصمیم به برگزاری یک کنگره آموزشی و تخصصی ویژه سرطان ها گرفت .
طالعی با اشاره به حضور ١٢ مهمان خارجی از کشورهای استرالیا، فرانسه، سوئد، ژاپن، آمریکا، ایتالیا، ترکیه و عمان، اضافه کرد: همچنین ٤٠٠ شرکت کننده از متخصصین داخلی در رشته های مختلف جراحی سرطان، آنکولوژی، رادیولوژی و ...در این کنگره حضور پیدا می کنند.
وی محوریت اصلی این کنگره را سرطان معده، سرطان سینه در زنان و سرطان تیروئید ذکر کرد و گفت: در حاشیه این کنگره نیز نشست تخصصی دو روزه ویژه ...

[ مشاهده متن کامل برگزاری کنگره بین المللی جراحی سرطان در شیراز تابناک ]