سفینه محموله روسی به ایستگاه فضایی رسید+فیلم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۹
سفینه محموله روسی به ایستگاه فضایی رسید+فیلم
فضاپیمای حمل تجهیزات روسی موسوم به "پروگرس 71"(Progress 71) یا "71P" که روز جمعه سوار بر موشک سایوز عازم ایستگاه فضایی بین المللی شده بود، به این ایستگاه متصل شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، ناو تدارکاتی "پروگرس" که با نام های "پروگرس-71" و "پروگرس ام اس-10" نیز شناخته می شود، حدودا 3 تن تجهیزات، آب و سوخت را به همراه داشت با موشک سایوز از بایکونور قزاقستان سفری دو روزه را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کرد.
این پرتاب روز جمعه در آسمان صاف نیمه شب ناحیه بایکونور از سکوی شماره ۱ به سوی ایستگاه فضایی صورت گرفت و کمتر از ۹ دقیقه بعد ناو باربری پروگرس از مرحله سوم جدا شد و باتری های خورشیدی قدرتمند و آنتن های ناوبری خود را باز کرد .
مقامات ناسا بعد از این عملیات که به شکل زنده پخش می شد، تایید کردند که داده های ارسالی از پروگرس نشان می دهد سامانه های پروگرس برای رسیدن به ایستگاه فضایی فعال شدند .
موشکی که روز جمعه زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی ترک کرد، "سایوز اف-گ"، همان معروف ترین موشک روسی است که برای فرستادن گروه های خدمه ایستگاه فضایی استفاده می شود و در جریان پرتاب ناو کیهانی "سایوز ام.اس-۱۰" دچار مشکل فنی شد .
با پرتاب موفقیت آمیز پروگرس, سازمان فضایی روسیه چراغ سبز برای سفر فضانوردان "سایوز ام.اس-۱۱" در روز ۳ ...

[ مشاهده متن کامل سفینه محموله روسی به ایستگاه فضایی رسید+فیلم ایسنا ]