فرماندهی حوادث ریلی استان مشخص شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴
فرماندهی حوادث ریلی استان مشخص شود
اقتصاد ایران: همدان- ایرنا- مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری همدان با بیان اینکه حوادث ریلی این استان هنوز مسئولیت و فرماندهی خاصی ندارد، گفت: با وجود 2 خطوط ریلی مهم در همدان و ملایر، حوادث ریلی باید فرماندهی شود.

علیمردان طالبی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان ملایر افزود: باید مشخص شود در زمان وقوع بحران یا حادثه غیرمترقبه، مسئولیت و فرماندهی این حوادث با چه کسی است و چه مجموعه هایی باید ورود پیدا کنند.
وی با اشاره به وجود 2 خط ریلی تهران، ساوه، همدان و اراک، ملایر، کرمانشاه در این استان تاکید کرد: با توجه به اینکه ملایر به واسطه داشتن خطوط ریلی قدمت بیشتری از همدان دارد، در راستای تعیین فرماندهی حوادث ریلی می تواند الگویی برای همدان باشد.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری همدان با تاکید بر اینکه به سرعت باید فرماندهی حوادث ریلی طبق استانداردهای راه آهن مشخص شود، آموزش جوامع محلی حاشیه ریل ها را نیز یک ضرورت و اولویت مهم کاری برشمرد.
طالبی بیان کرد: هنوز جوامع محلی حاشیه ریل های راه آهن در 2 مسیر ریلی همدان و ملایر نمی دانند چگونه باید با ریل و حوادث ناشی از آن برخورد کنند.
وی با بیان اینکه داشته ها و حوادث همخوانی و موازنه ندارند، بر لزوم به حداقل رساندن این اختلاف تاکید کرد و افزود: برای مقابله با بحران باید هماهنگی لازم بین دستگاه های اجرایی وجود داشته باشد تا اثرگذاری ...

[ مشاهده متن کامل فرماندهی حوادث ریلی استان مشخص شود اکو نیوز ]