بُرشی از تاریخ تشکیل رژیم صهیونیستی؛ از ترور تا عرضه دختران یهودی

فارس نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰
در دوره قیمومیت انگلیس بر فلسطین، رهبران صهیونیستی به تکریم و مهمان نوازی از سربازان انگلیسی توصیه و تشویق می کردند. اما نکته مهم استفاده از دختران یهودی برای پیشبرد پروژه ی صهیونیزم بود.

گروه بین الملل خبرگزاری فارس - یادداشت - رضا دهقانی ؛ داستان تشکیل رژیم صهیونیستی از آن داستان های غم انگیز است که کمتر در طول تاریخ مشابه اش وجود دارد؛ غم انگیز از آن جهت که موجودیتی جعل شده بدون پشتوانه تاریخی و در عرض چند ده سال بر خطه ای از منطقه مسلمانان مستولی شد. صرفا به کمک حیله و فریب صهیونیزم و ساده اندیشی برخی سران منطقه و اعتقاد قلبی به یک اصل اساسی و آن هم اینکه «از هر وسیله ای برای نیل به هدف می توان بهره برد». حتی اگر شنیع ترین کارها باشد.
صهیونیزمی که در مسیر خود از هر وسیله ای بهره برد؛ هزینه های هنگفت برای کشاندن یهودیان از اقصی نقاط دنیا، رخنه در میان قدرت های جهانی و کسب حمایتشان، قتل و کشتار و ترور تا کمک گرفتن از حربه جذابیت های جنسی! در این نوشتار کوتاه به این حقیقت تاریخی خواهیم پرداخت که صهیونیست ها چگونه در مسیر تشکیل موجودیت اسرائیل، حتی حاضر به عرضه دختران یهودی نیز بودند.
بهانه پرداخت به این موضوع، برگزاری تئاتری است که هفته گذشته با نام «در آن شب» در قدس اشغالی روی پرده رفت. تئاتری که به کارگردانی «مایا باونوس» و بر پایه تحقیقات «دانبیلا رایخ» استاد دانشگاه «حیفا» ساخته شده بود و به عرضه دختران یهودی به سربازان انگلیسی در طول سال های 1940 تا 1948 می پرداخت. یعنی پیش از اعلام موجودیت جعلی اسرائیل و در دوران قیمومیت 30 ساله انگلیس بر فلسطین.
در طول سال های ذکر شده که همزمان با جنگ جهانی دوم بود، استعمار انگلیس تصمیم گرفت بر خلاف رویه گذشته و در راستای جذب حمایت سران عرب منطقه در شرایط جنگی، حمایت خود از نهادهای صهیونیزم را در فلسطین کاهش دهد که این امر موجب بروز تنش و درگیری و در موارد متعددی ...

سرخط اخبار