احتمالا دیدار دوم ترامپ و کیم سال 2019 انجام می گیرد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۳
احتمالا دیدار دوم ترامپ و کیم سال 2019 انجام می گیرد
معاون رئیس جمهور آمریکا خبر داد، دیدار دوم سران آمریکا و کره شمالی احتمالا سال 2019 انجام می گیرد اما این بار اجازه ای برای نقض وعده اتمام برنامه تسلیحاتی کره شمالی داده نخواهد شد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا امروز (پنج شنبه) گفت که احتمالا دیدار دوم سران آمریکا و کره شمالی در سال ۲۰۱۹ میلادی انجام خواهد گرفت.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پنس در حاشیه نشست «آ سه آن» در سنگاپور گفت که دیدار دوم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی سال آینده انجام می گیرد اما این بار واشنگتن اشتباهات گذشته را تکرار نکرده و اجازه نخواهد داد وعده های داده شده برای پایان دادن به برنامه های تسلیحاتی پیونگ یانگ، نقض شوند. 
دیدار اول ترامپ و کیم در سنگاپور در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ (خرداد ماه گذشته) انجام گرفته بود. طی ماه اخیر سران دو کشور از توافق برای دیدار دوم ترامپ و کیم خبر داده بودند. 
بعد از دیدار اول، کره شمالی پذیرفت اقدام به خلع سلاح اتمی کند و در مقابل تضمین امنیتی دریافت کند. آمریکا هشدار داد تا خلع کامل سلاح اتمی تحریم های سرسختانه علیه کره شمالی لغو نخواهند شد. 
پِنس در سنگاپور با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن نیز دیدار کرده بود و بر ادامه تحریم ها علیه کره شمالی تا زمان دستیابی به خلع سلاح اتمی تاکید کرد.

[ مشاهده متن کامل احتمالا دیدار دوم ترامپ و کیم سال 2019 انجام می گیرد جهان نیوز ]