آیت الله مکارم: برای گرانی های روزافزون کاری کنید

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵
مرجع تقلید شیعیان با بیان وظایف دولت در شرایط حساس کنونی گفت: دولت باید در این گرانی روزافزون کاری انجام دهد و سر مردم را به حضور در ورزشگاه ها گرم نکرده و به واقعیت ها فکر کند.

خبرگزاری تسنیم: آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تأکید بر تفکر بر گناهان و استغفار به درگاه خدا اظهار داشت: گهگاه انسان باید با خدا خلوت کرده و به پیشگاه او توبه کرده و تصمیم به بازگشت به سوی حضرت باری تعالی بگیرد.
وی با تأکید بر تنهایی و خلوت گزینی انسان در برابر خالق یکتا گفت: انسان باید به گذشته و آینده خود فکر کند، در این صورت می تواند موفق عمل کرده و زندگی خود را بسازد. در روایات نیز آمده وقتی انسان گناه می کند نقطه سیاهی در قلب او پیدا می شود، با توبه می توان این لکه و نقطه سیاه را از بین برد، اما هرچه این نقطه بیشتر شود راه برای انجام توبه نیز بسته شده و سخت تر می شود.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: البته حتماً لازم نیست فقط از گناه استغفار کنیم، گاهی باید از خلاف مروت ها نیز باید توبه کرده و از ترک اولی ها هم به درگاه خداوند استغاثه کنیم، این مسئله سبب بالا رفتن انسان به سوی خداوند می شود.
وی با تأکید بر شناخت حقیقت دنیایی که در آن زندگی می کنیم، گفت: اگر فکر می کنیم دنیایی که در آن زندگی می کنیم مسئل ...

[ مشاهده متن کامل آیت الله مکارم: برای گرانی های روزافزون کاری کنید برترینها ]