میزان صادرات غیر نفتی کشور از ابتدای سال

دریافت خبر : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱
میزان صادرات غیر نفتی کشور از ابتدای سال
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا ۲۳ شهریورماه حدود ۲۲.۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته ایم، گفت: روش هایی برای بازگشت این ارز به اقتصاد کشور پیش بینی کرده ایم.

به گزارش مشرق ، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی وضعیت درآمدهای ارزی کشور در جمع خبرنگاران گفت: سؤالات بسیار منطقی و مهمی در این جلسه مطرح شد که بخشی از آنها را پاسخ گفتم و در جلسه آینده بخش دیگری از سؤالات نمایندگان را پاسخ خواهم داد.
وی افزود: مهمترین موضوعی که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، تأمین ارز موردنیاز واردکنندگان، کارخانجات، تجهیزات و مواد اولیه بود.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در مورد بازار ثانویه و سامانه نیما توضیحاتی را ارائه دادم و مسائل و مشکلات این سامانه ها مورد بررسی قرار گرفت.
همتی تصریح کرد: مسئله مهمی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت صادرات غیرنفتی بود که عمده تامین کننده ارز موردنیاز بازار ثانویه و سامانه نیما است.
وی گفت: از ابتدای امسال تا ۲۳ شهریورماه حدود ۲۲.۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته ایم. این صادرات باید به چرخه اقتصاد کشور وارد شود. روش هایی برای بازگشت این ارز به اقتصاد کشور پیش بینی کرده ایم.

[ مشاهده متن کامل میزان صادرات غیر نفتی کشور از ابتدای سال مشرق نیوز ]