با سامانه ۱۲۴ قیمت کالاها به اطلاع مردم می رسد

ایسنا دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رونمایی از سامانه ۱۲۴ گفت: فرآیند حاکم بر "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" به آرامش بازار کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش اظهار کرد: براساس مصوبه سران قوا، وزارت صنعت مکلف به راه اندازی "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات" موسوم به سامانه ۱۲۴ شده است.
وی افزود: سامانه ای که رونمایی شد از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و عملیاتی شده است و هدفش اطلاع رسانی دقیق قیمت ها به مردم است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توضیح داد: بخشی از خدمات این سامانه، اطلاع رسانی قیمت کالاهایی است که مشمول قیمت تثبیتی هستند و سازمان حمایت قیمت های مصوب را اعلام می کند و بخشی دیگر کالاهایی است که واحدهای تولیدی قیمت خود را در سامانه ۱۲۴ درج می کنند و سازمان حمایت در راستای تامین حقوق مردم طبق ضوابط تعیین قیمت، موارد را مورد رصد قرار می دهد.
تابش ادامه داد: این اقلام جزو مواردی هستند که شکایات مردمی در خصوص آنها دریافت و توسط بازرسان سازمان حمایت و در راستای وظیفه نظارتی سازمان مورد رسیدگی قرار می گیرند.
وی تصریح کرد: بخش دوم خدمات "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات"، رصد قیمت ها از سطح بازار و تحولات موجود در این عرصه است.
وی اضافه کرد: در بخش دریافت قیمت ها از سطح بازار، با همکاری اتاق اصناف قیمت انواع اقلام کالایی به سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات منتقل خواهد شد.
اطلاع رسانی قیمت ها به مردم
معاون وزیر صمت اعلام کرد: در این سامانه؛ حداقل، حداکثر و قیمت عرف کالا و خدمات را به اطلاع مردم خواهیم رساند.
تابش تصریح کرد: از مزیت های "سامانه اطلاع رسانی ثبت کالا و خدمات"، شناسایی دقیق تر قیمت های سطح بازار و رصد مغایرت آنهاست که شرایط را برای دریافت علل نوسانات قیمتی و ورود ...

سرخط اخبار