«ایران»، محور مذاکرات هفته جاری موگرینی با مقام های ارشد ترکیه

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۶
«ایران»، محور مذاکرات هفته جاری موگرینی با مقام های ارشد ترکیه
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است هفته جاری با سفر به ترکیه با مقام های ارشد این کشور درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه امور ایران، سوریه و عراق رایزنی کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است روزهای آتی با سفر به ترکیه با مقام های عالی رتبه این کشور پیرامون مسائل مهم منطقه به بحث و گفت و گو بپردازد.
 به نوشته وبگاه شبکه خبری « یورونیوز » «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و « یوهانس هان» کمیسیونر سیاست همسایگی و مذاکرات گسترش اتحادیه اروپا پنجشنبه هفته جاری برای انجام مذاکرات سطح بالای سیاسی به ترکیه می روند.
به نوشته یورونیوز ، علاوه بر مسائل بین ترکیه و اتحادیه اروپا و امور پناهجویان، آخرین تحولات ایران، سوریه و عراق از جمله محورهای رایزنی طرفین خواهد بود.
موگرینی چهارشنبه گذشته نیز در جریان سخنانی در «گروه بحران» در بروکسل بار دیگر بر حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته ای با ایران (برجام) تاکید کرد.
بعد از خروج یکجانبه دولت آمریکا از برجام و تعهد شرکای اروپایی این توافق (آلمان، انگلیس و فرانسه) به ایجاد ساز و کار مالی ویژه برای تداوم تجارت، ایران منتظر اجرای وعده کشورهای یاد شده است.
انتهای پیام/

[ مشاهده متن کامل «ایران»، محور مذاکرات هفته جاری موگرینی با مقام های ارشد ترکیه فارس نیوز ]