آخرین وضعیت کودک آزار دیده در کارواش

ایسنا یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: مراقبت های درمانی کودک آسیب دیده در کارواش با بهبودی وی به پایان رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر عاطفه اسفندیاری با بیان جزییات این خبر گفت: با بهبودی این کودک ۸ ساله، مراحل ترخیص وی از بیمارستان صورت گرفت و به سازمان بهزیستی انتقال یافت.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده به این کودک گفت: از بدو ورود این کودک آسیب دیده هم زمان با ارائه خدمات تخصصی پزشکی، واحد مددکاری بیمارستان نیز خدمات حمایتی را برای وی آغاز کرد.
مددکار اجتماعی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر نیز گفت: هم زمان با انتقال این کودک هماهنگی های لازم با اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی بوشهر صورت گرفت و خدمات تخصصی مشاوره ای و مددکاری به وی ارائه شد.
سیمین بهزادی با اشاره به اینکه در تعریف سازمان بهداشت جهانی از مفهوم کودک آزاری هرگونه بدرفتاری فیزیکی یا عاطفی، سوءاستفاده جنسی، غفلت یا رفتار همراه با بی توجهی یا استثمار تجاری یا انواع استثمار که منجر به آسیب واقعی یا احتمالی به سلامت، بقاء، رشد یا کرامت کودک شود را شامل می شود، افزود: بدون هیچ تردیدی وضعیت این کودک ۸ ساله با تعریف سازمان بهداشت جهانی از مفهوم کودک آزاری مطابقت داشت.
بهزادی عنوان کرد: کودک بلافاصله پس از ویزیت متخصص کودکان در بخش کودکان تحت مراقبت های ویژه پرستاری و پزشکی قرار گرفت. در این فاصله توسط متخصصین عفونی، جراحی، ارتوپدی، پوست ویزیت و اقدامات درمانی لازم انجام شد.
مددکار مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر خاطرنشان کرد: واحد مددکاری بیمارستان در تمام مدت بستری بیمار را ویزیت کرده و پرسنل واحد مددکاری این مرکز از ابتدا تاکنون در زمینه تأمین مایحتاج مورد نیاز و مشاوره دادن روزانه با کودک همراه بودند.
 کودک آسیب دیده در کارواش که توسط ...

سرخط اخبار