حماسه ساز بستان و تنگه چزابه؛ سرلشکر غلامرضا مخبری

حیات یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴

شرح جانفشانی، ایثار، فداکاری و دشمن ستیزی ملت خوشنام و آزاده ایران که با ارداه ای پولادین، شرف و اعتبار این سرزمین اسلامی را در برابر تمام جباران و بدخواهان حفظ کرده و حماسه های بی بدیل پدید آوردند، در برگ برگ تاریخ ثبت و ضبط شده است.
سرهنگ ستاد قاسم اکبری مقدم از سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده است،بخشی از رشادهای این امیر ارتشی را بازگو کرده است. در این یادداشت می خوانیم:
با نگاهی گذرا به تاریخ سرزمین ها و اقوام مختلف، می توان دریافت که تاریخ هر سرزمین به دست انسانهایی بزرگ که در راه تحقق آرمان های ملت خود گام برداشته و تلاش کرده اند رقم خورده است . در این میان سرنوشت پرافتخار ایران اسلامی در عرصه ها و دوران های مختلف تاریخ به دست مردان بزرگی رقم خورده که هر یک از آنها در اوج ایثار و فداکاری برای حفظ استقلال کشور گام برداشتند . ایثار و فداکاری هایی که ناشی از تفکری اسلامی و انقلابی بوده و این تفکر مخلصانه در طول تاریخ باعث شده تا کارهای مهم و اثرگذاری جهت نیل به قلههای سعادت صورت پذیرد . یکی از عرصه های مهم و جاودانه تاریخ ایران اسلامی، دوران هشت ساله دفاع مقدس میباشد که در این عرصه ماندگار، مردان بزرگی سهیم بوده اند .
شهیدان که با نثار جان خود و در اوج مظلومیت و گمنامی باعث شدند تا کشور عزیزمان قله های ترقی و پیشرفت را یکی پس از دیگری طی کند همواره بر تارک پر افتخار میهن می درخشد . شهیدان والامقامی که با تفکری دینی و اسلامی، باعث شدند تا سعادتی بزرگ برای کشور اسلامی ایران رقم بخورد و امروز ثمره آن خون های پاک است که باعث شده، اقتدار و امنیت نظام اسلامی ...

سرخط اخبار