انتقاد از تفاوت فاحش حقوقی میان بازنشستگان آموزش و پرورش/ دولت قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا نمی کند

دریافت خبر : جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۸
عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از تفاوت فاحش حقوقی میان بازنشستگان آموزش و پرورش، تصریح کرد: دولت حتی اولویت های قانونی قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا نمی کند.

سیدحسین افضلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تفاوت حقوق معلمان بازنشسته پیش از سال 90 با بازنشستگان پس از این سال، عنوان کرد: متأسفانه امروز شاهد تفاوت فاحش حقوق بین این دو دسته از معلمان بازنشسته هستیم که با شرایط و رتبه یکسان، فقط به دلیل تفاوت در سال بازنشستگی حقوقشان یک تا یک و نیم میلیون تومان اختلاف دارد.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با یادآوری مصوبه مجلس در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان ، اظهار کرد: دولت نیز در این قانون مکلف ظرف 5 سال همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرایی کند و آن دسته از بازنشستگانی که حقوق پایین تری دارند را در اولویت قرار دهد.
دولت حتی به اولویت های قانونی هم عمل نکرد
وی ادامه داد: این اولویت بندی برای کمبود نقدینگی دولت انجام شد تا افرادی که حقوق پایین تری دارند، کمتر دچار مشکل شوند ولی دولت حتی به اولویت های قید شده در قانون نیز پایبند نبود.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس تصریح کرد: افزون بر این الزامات قانونی، پرداخت حق و حقوق بازنشستگان در این شرایط اقتصادی یک ضرورت به شمار می آید لذا دستگاه های مسئول در ...

[ مشاهده متن کامل انتقاد از تفاوت فاحش حقوقی میان بازنشستگان آموزش و پرورش/ دولت قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا نمی کند خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس