فتاحی: برخی اظهارات عرب عجیب است/ شورای تأمین می تواند اجازه برگزاری بازی را ندهد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی درباه حواشی دیدار فولاد و پرسپولبیس که در شهر اهواز برگزار شد، ارائه کرد.

سعید فتاحی در گفت وگو با ایسنا درباره راه اندازی سیستم VAR در ورزشگاه ها اظهار کرد: اگر بخواهیم از طریق شرکت های خارجی این سیستم را راه اندازی کنیم هزینه زیادی برای مان به همراه دارد به طوری که شاید در هر ورزشگاه سه یا چهار میلیارد تومان هزینه داشته باشد بنابراین تصمیم گرفتیم از شرکت های داخلی بخواهیم این سیستم را بومی سازی کنند و با هزینه کم تری راه اندازی کنیم. تا به حال هم چند شرکت ایرانی پای کار آمده اند و برخی به صورت آزمایشی در برخی بازی ها سیستم را مورد آزمایش قرار داده اند. در دیدار پرسپولیس و پدیده هم به صورت آفلاین اجرا شد و قرار شد تا ایرادات آن را شناسایی کنیم. پس از اینکه سیستم به طور کامل و بدون نقص اجرایی شد، نمایندگان فیفا را دعوت می کنیم تا پس از بررسی، مجوز استفاده را به ما بدهند چون سیستم VAR باید با مجوز فیفا اجرا شود.
او در ادامه در پاسخ به این سوال که سیستم کمک داور ویدئویی از چه زمانی در بازی های لیگ اجرایی خواهد شد؟ گفت: در تلاش هستیم پس از تأیید نهایی همین فصل آن را اجرایی کنیم.
رئیس کمیته مسابقات درباره حواشی دیدار پرسپولیس و فولاد خوزستان هم گفت: پس از جلسه هماهنگی که برگزار شد، از استانداری خوزستان با من تماس گرفتند و گفتند شورای تأمین، مجوز برگزاری بازی را نداده است. طبق قانون هم شورای تأمین می تواند اجازه برگزاری بازی را ندهد. به همین خاطر ساعت ۱۰ شب با آقای عرب تماس گرفتم و تمام نکاتی که از سوی استانداری عنوان شده بود را به او گفتم و خواستم که بازی با یک روز تأخیر در روز ۲۲ بهمن پس از راهپیمایی برگزار شود که آقای عرب با این درخواست مخالفت کردند و گفتند نمی توانند تیم را ۴۸ ساعت در اهواز نگه ...

[ مشاهده متن کامل فتاحی: برخی اظهارات عرب عجیب است/ شورای تأمین می تواند اجازه برگزاری بازی را ندهد ایسنا ]