نگاهی به داوری های جشنواره فیلم فجر

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۱
نگاهی به داوری های جشنواره فیلم فجر
منتقدان سینما معتقدند با توجه به کیفیت فیلم ها داوری های جشنواره امسال در انتخاب ها و کاندیداها تقریبا تقریبا عادلانه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیررضا نوری پرتو منتقد سینما در برنامه تیتر امشب گفت: داوری ها در جشنواره سینمایی امری نسبی است و در جشنواره امسال فیلم فجر با توجه به کیفیت فیلم ها که متوسط وخوب بودند، داوری ها در انتخاب ها و کاندیداها برای جشنواره امسال عادلانه بود و جوایز زیاد دور از انتظار نبود.
او با بیان اینکه انتخاب برخی فیلم ها بعلت حمایت از نسل جوان بوده و برخی فیلم ها به دلیل حمایت ها جدا شد، افزود: برای بهترین فیلم حتی می توانستیم "درخونگاه" و "آشفتگی" را نیز برای بخش مسابقه انتخاب کنیم.

او با بیان اینکه در جشنواره های سینمایی بر اساس اساسنامه های خود معمولا 5 تا 7 نفر را بعنوان هیئت داوران انتخاب می کنند، گفت: خروجی همیشه با اعتراض هایی همراه بوده ولی باید این را پذیرفت که در بخش کارگردانی و بازیگری انتخاب ها خیلی سخت است.
نوری پرتو گفت: یکی از مشکلات مهم جشنواره ما این است که رئیسی برای هیئت داوران نداریم که حرف نهایی را او بزند.
این منتقد سینما گفت: در انتخاب بازیگر همچنان ملاک کلیشه ای در سینما وجود دارد.
 نوری پرتو درباره محتوای فیلم ها گفت: تنوع موضوعات در فیلم ها امسال بیشتر دیده شد و نکته خوب در انتخاب فیلم ها نیز همین بود اما فیلم ها از منظر فیلم نامه و ساختار فیلم نامه ضعیف بودند.
او درباره انتخاب بازیگر های نقش مکمل گفت: انتخاب ها خیلی خوب بود و ایرادی نمی توان گرفت.
 پرتوی نور درباره داوری فیلم برداری ها گفت: کار آقای بهمنش و سلامی خوب بود و در بین فیلم ها انتخاب تختی برای بهترین فیلم برداری خوب بود.
کیوان امجدیان منتقد سینما دیگر مهمان برنامه گفت: امسال یکی از دوره هایی بود که داوری ...

[ مشاهده متن کامل نگاهی به داوری های جشنواره فیلم فجر شبکه خبر ]