راهکار افزایش تسهیلات مسکن چیست؟

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس افزایش سرمایه بانک مسکن را راهکار افزایش سقف تسهیلات مسکن دانست و گفت: افراد با افزایش سقف سپرده گذاری نزد بانک، از رقم بیشتر تسهیلات برخوردار می شوند.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به عدم کفایت تسهیلات مسکن برای خانه دار شدن مردم، گفت: در حال حاضر با سپرده گذاری یکساله نزد بانک مسکن تسهیلات ٨٠ میلیون تومانی اعطا می شود، در حالی که با این رقم دیگر امکان خرید خانه وجود ندارد.
به گزارش تجارت نیوز،نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زمزمه افزایش تسهیلات مسکن با مدلی جدید به گوش می رسد، افزود: قبل از هر تصمیمی برای رشد رقم تسهیلات باید سرمایه بانک مسکن افزایش یابد، زیرا در غیر اینصورت هر نوع پیشنهادی بی اثر خواهد بود.
موسوی بیوکی با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن علاوه بر رشد قدرت تسهیلات دهی این بانک تخصصی در این حوزه می تواند در بازپرداخت وام نیز اتفاقات خوبی را رقم بزند، تصریح کرد: پیشنهاد افزایش سرمایه بانک مسکن از سوی این بانک برای کارآمدسازی تسهیلات داده شده است.
وی با بیان اینکه وصول و تسویه اقساط پروژه مسکن مهر می تواند یکی از راهکارهای افزایش سرمایه بانک مسکن باشد، گفت: وصول دریافتی@های این طرح به حساب بانک مسکن از طریق رایزنی با بانک مرکزی می تواند تا حدودی گره این حوزه را باز کند.
این نماینده ...

[ مشاهده متن کامل راهکار افزایش تسهیلات مسکن چیست؟ تجارت نیوز ]