تکمیل ریل گذاری راه آهن همدان - تهران تا پایان آذرماه

دریافت خبر : یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲
استاندار همدان گفت: در دیدار با معاونان وزیر راه و شهرسازی توافق شد؛ ریل راه آهن همدان- تهران تا پایان آذر ماه تکمیل و خط این راه آهن از اوایل دی ماه امسال راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمد ناصر نیکبخت شامگاه دیشب در نشست بررسی مشکلات و موانع در اجرای طرح کاداستر(حدنگاری) و اتخاذ راهکارهای مناسب گفت : 11 کیلومتر از مسیر ریل گذاری راه آهن همدان باقی مانده که سه کیلومتر آن درون شهری است که به منظور کاهش مشکلات تملک اراضی این مسیر زیر زمینی ریل گذاری می شود.
استاندار همدان با بیان اینکه برای اجرای این طرح 2 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی می شود افزود: ریل گذاری مسیر همدان - تهران تا اواخر آذرماه به پایان می رسد و مردم همدان می توانند برای سفر به پایتخت از قطار همدان- تهران استفاده کنند.
مدیرکل ثبت اسناد همدان نیز گفت: 98 درصد از منابع طبیعی استان همدان سند مالکیت دارند اما بیشتر آنها فاقد سند کاداستر هستند که باید این نکته مهم مورد توجه مدیران قرار گیرد.
ناصر نخله افزود: در سال 93 مجلس طرح جامع کاداستر یا همان حدنگار را به دلیل ضرورت های موجود در کشور تبدیل به قانون کرد و از سال 94 نیز اجرای آن اجباری شد.
وی با بیان اینکه مطابق این قانون باید ظرف چهار سال به گونه ای این قانون اجرایی شود که محدوده تمام اراضی، مراتع، کوه ها، دریاها، ...

[ مشاهده متن کامل تکمیل ریل گذاری راه آهن همدان - تهران تا پایان آذرماه برنا نیوز ]

آخرین اخبار برنا نیوز