بیماری خاموش در کمین مشهدیها

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۱
بیماری خاموش در کمین مشهدیها
یک مشاوره تغذیه با اشاره به اینکه اضافه وزن، کم تحرکی و زندگی ماشینی افراد را مستعد ابتلا به کبد چرب می کند، گفت: از هر چهار نفر یک نفر مبتلا به کبد چرب می شودواین مشکل در کمین مشهدیها است.

به گزارش قدس آنلاین ، به گزارش دکترفرناز عباسی مقدم با بیان این مطلب افزود: کبد چرب جزو بیماری هایی است که در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته گسترش یافته است.
وی با بیان اینکه از کبد چرب به عنوان بیماری خاموش یاد می شود، افزود: بی تحرکی، زندگی ماشینی، عدم رعایت سبک صحیح تغذیه، چاقی، دود سیگار، مصرف بی رویه دارو و سندروم متابولیک از عوامل مستعد کننده افراد در ابتلا به کبد چرب است.
این مشاوره تغذیه خاطر نشان کرد: کبد چرب در مراحل اولیه بدون نشانه است اما با پیشرفت بیماری کاهش وزن و اشتها، احساس خستگی، درد در ناحیه راست شکم در فرد مبتلا مشاهده می شود که فرد با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش های بیوپسی و فیبرواسکن باید اقدامات درمانی لازم را انجام دهد.
این مشاوره تغذیه یادآور شد: مواد مضر برای کبد چرب عبارتند از نان سفید، پاستا، گوشت قرمز، شکر و مواد غذایی فرآوری شده از قند و شکر. بنابراین توصیه می شود افراد با رعایت سبک صحیح تغذیه ای، ورزش کردن، پیاده روی تند به مدت حداقل ۳۰ دقیقه، استفاده از مواد غذایی سالم همچون ماهی و گوشت سفید، سبزیجات و میوه ها از ابتلا به کبد ...

[ مشاهده متن کامل بیماری خاموش در کمین مشهدیها قدس آنلاین ]